25.01.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив урочисте богослужіння з нагоди престольного свята в храмі святої великомучениці Татіани.

vmc_TatianyЩороку, в день пам’яті мучениці Татіани і тих, що з нею в Римі постраждали (226-235), своє престольне свято відзначає церковна громада святої мучениці Татіани м. Кривого Рогу. Храм на честь цієї нареченої Христової розташований навпроти Саксаганської районної ради. Дерев’яний храм за роки свого існування став справжньою архітектурною прикрасою району.

Традиційно, з нагоди престольного свята, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, на запрошення настоятеля храму протоієрея Антонія Бондаря, очолив святкове богослужіння у нижньому приділі нового величного собору, що споруджується позаду дерев’яного храму.

Настоятель храму святої великомучениці Татіани – отець Антоній, є головою Молодіжного відділу Криворізької єпархії. Священик із проповіддю Святого Євангелія відвідує дитячі садки, школи та лікарні, дитячі будинки та інші заклади, де навчає дітей з малку життю за заповідями Божими та піклується про недужних та позбавлених батьківської ласки дітей. При храмі святої мучениці Татіани діє недільна школа для наймолодших парафіян, вихованці котрої зі святковими віршами, хлібом-сіллю та з букетами квітів цього дня радісно зустріли свого Архіпастиря.

За Божественною Літургію Митрополиту Єфрему співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та чисельні священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

За архієрейським богослужінням молились: керуюча справами виконкому Криворізької міської ради Мала Тетяна Володимирівна, голова виконкому Саксаганської районної в місті Кривому Розі ради Беззубченко Валерій Вікторович та заступник голови Саксаганської районної в місті Кривому Розі ради Криворотній Ігор Іванович.

На Малому вході, за старанні пастирські труди на ниві Христовій, а також з нагоди 10-річчя від дня ієрейської хіротонії, Митрополит Єфрем нагородив настоятеля Свято-Татіанівського храму протоієрея Антонія Бондаря ювілейною медаллю святителя та сповідника патріарха Тихона.

За богослужінням до сугубої єктенії були включені прохання про припинення ворожнечі на українській землі та за єдність Святого Православ’я, а Архіпастир, біля Святого Престолу, підніс до Господа умиленну молитву про примирення ворогуючих та воцаріння довгоочікуваного миру на Україні.

По запричасному вірші до богомольців зі словом повчання на тему життя та подвигу святої великомучениці Татіани звернувся настоятель криворізького храму на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини протоієрей Олександр Лєсков.

За богослужінням до спасительних Таїнств Сповіді і Святого Причастя приступили численні іменинниці, що прибули на торжество з усього міста Кривого Рогу.

Після Божественної Літургії та святкового молебню святій великомучениці Татіані владика Єфрем звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання. Архіпастир подякував настоятелю храму протоієрею Антонію Бондарю за запрошення на спільну молитву в день престольного свята та благословив його на подальші труди у Славу Божу і на благо ввіреної йому Богом пастви.

Насамкінець, Високопреосвященніший владика надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Дивитися галерею