❈☨ ПРАВОСЛАВНИЙ КАЛЕНДАР ☨❈

Православна Церква шанує пам’ять мученика ТРИФОНА

14/1 лютого

trifon001Святий мученик Трифон народився в одній з областей Малої Азії, у селищі Кампсада. З юних років Господь дав йому силу вигнання бісів й зцілення різних хвороб. Одного разу жителі його рідного села були ним врятовані від голоду: святий Трифон силою своєї молитви змусив піти шкідливих комах, які винищували хлібні злаки та спустошували поля.

Особливо святий Трифон прославився тим що, зцілив дочку римського імператора Гордіана, вигнавши з неї біса.

Коли на царський престол вступив імператор Декій, правителю області Акіліну було донесено, що святий Трифон сміливо проповідує віру в Христа й тим самим багатьох спонукає прийняти  Хрещення. Саме за це й був схоплений та приведений на допит під час якого мученик безстрашно сповідував свою віру. Віддавши його на катування, тіло святого били палицями, рвали залізними гаками, обпалювали рани вогнем. І вже після цього він був засуджений на усічення мечем, але перед тим, як воїни занесли меч над головою святого мученика, він віддав свою душу в руки Божі. Ця подія сталася в місті Нікеї в 250 році.

Святе тіло християни оповили чистими пеленами та хотіли поховати в Нікеї, але святий Трифон, у видінні, наказав перенести його тіло на свою батьківщину в село Кампсаду. Згодом мощі святого Трифона були перенесені в Константинополь, а потім у Рим.

Великим шануванням користується святий мученик серед віруючих Православної Церкви. Особливо йому  моляться про зцілення від тілесних недугів, у випадках  псування плодів та під час голоду.