❈☨ ПРАВОСЛАВНИЙ КАЛЕНДАР ☨❈

Православна Церква шанує пам’ять святого

рівноапостольного Миколая, архієпископа Японського

16/3 лютого

kalendar003Святитель Миколай Японський, в миру Іван Дмитрович Касаткін, народився 1 серпня 1836 року в селі Березі Смоленської губернії. Блискуче закінчивши Смоленську Духовну семінарію, в 1857 році він був прийнятий в Санкт-Петербурзьку Духовну Академію. Закінчуючи академію, в ньому зародилося бажання проповідувати православну віру в Японії.

Подавши відповідне прохання, 24 червня 1860 року Іван був пострижений у чернецтво з ім’ям Миколай. У липні 1860 році ієромонах Миколай виїхав на місце свого служіння в місто Хокодате. Спочатку проповідь Євангелія в Японії здавалася абсолютно фантастичною та неможливою. Вісім років пішло на те, щоб вивчити країну, народ, мову та звичаї.

У 1869 році було прийнято рішення: «Утворити для проповіді між японськими язичниками особливу Російську Духовну Місію», начальником якого був призначений возведений у сан архімандрита отець Миколай.

kalendar001В 1871 році в Японії почалося гоніння та переслідування християн. В 1873 році, коли гоніння дещо зменшилися, архімандрит Миколай розпочав будівництва церкви в Токіо, а потім й духовного училища.

До 1874 році при Місії в Токіо вже діяли чотири училища: катехізаторське, семінарське, жіноче та для притчу, а в Хокодате два училища, чоловіче та жіноче.

До 1878 році Японська православна Церква вже налічувала 4115 християн. Богослужіння в громадах та викладання проводилося рідною мовою, налагодилось видавництво духовної літератури.

30 березня 1880 року в Троїцькому соборі Олександро-Невської лаври відбулася хіротонія архімандрита Миколая у єпископа Токійського. Святитель Миколай ще з більшою ретельністю став продовжувати свої апостольські труди. Він завершив будівництво собору Воскресіння Христового в Токіо, а також взявся за переклад нових богослужбових книг, та склав на японській мові Православний Богословський словник.

У період російсько-японської війни 1905 році на долю святителя та його пастви випали важкі випробування, але архієрей з честю переніс їх.

3 лютого 1912 року просвітитель Японії архієпископ Миколай мирно відійшов до Господа.

10 квітня 1970 року святитель Миколай за свої труди у справі просвіти японського народу був пречіслений  до лику святих. В Японії святитель Миколай шанується як великий праведник та особливий молитовник перед Господом.