15.02.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив святкову Божественну Літургію в храмі на честь Стрітення Господнього.

stritenny012У день двонадесятого свята Стрітення Господа нашого Іісуса Христа, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкову Божественну літургію у храмі Стрітення Господнього, що в районі рудника Суха Балка міста Кривого Рогу.

Цього дня в нашій державі також відзначалася 30-та річниця виведення радянських військ з Афганістану, що є також визначною датою для настоятеля храму протоієрея Миколая Ливки, який є ветераном війни у Афганістані (1979-89 рр.).

Напередодні ввечері правлячий архієрей звершив всеношну у Спасо – Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу у співслужінні соборних кліриків. Після завершення вечірнього богослужіння владика Єфрем звернувся до віруючих зі словами привітання з наступаючим святом Стрітення Господнього та призвав на всіх Боже благословення.

stritenny003В сам день свята, на запрошення настоятеля отця Миколая, віруючі криворіжці з різних куточків міста зібралися разом зі своїм архіпастирем на святкове богослужіння у храмі що святкував своє престольне свято.

Його Високопреосвященству співслужили Божественну літургію намісник Криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, ключар Спасо – Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг, протоієрей Євгеній Кльосов та настоятель храму ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» ієрей Олег Рудько.

По завершенні Божественної літургії митрополит Єфрем за церковним статутом звершив чин освячення свічок, які у великій кількості принесли прихожани та гості храму. У Православ’ї чин освячення свічок відбувається в пам’ять встановленого Мойсеєм обов’язку приносити в жертву Богу усіх первістків, а також як знак освячення і очищення світу істинним Світлом Христового Євангелія. Стрітенська свічка нагадує православним про запалений в кожному з нас вогник Благодаті Божої, який треба зберегти на земному шляху. Ці свічки зберігаються дбайливо весь рік та запалюються під час домашньої молитви.

Насамкінець, митрополит Єфрем побажав усім присутнім, щоб кожен поспішав на зустріч з Господом, особливо у стіни святих православних храмів – місце особливої присутності благодаті Божої і рясних плодів святих Таїнств Христової Церкви.

В свою чергу, настоятель храму протоієрей Миколай Ливка сердечно подякував правлячому архієрею за архіпастирський візит, святительські молитви та архієрейське піклування про ветеранів-афганців.

Дивитись галерею