21 лютого

Православна Церква шанує пам’ять

великомученика  Феодора Стратилата

21/8 лютого

kalendar001Святий Федір (Феодор) походив з міста Евхаіт (в Малій Азії, нині Туреччина) і був воєводою (грецькою – «стратилат») в місті Гераклії, поблизу Чорного моря. Своїм благочестивим життям і мудрим управлінням він розташував до себе серця жителів міста, і багато язичників, бачивши його добродійне життя, приймали віру Христову. дізнавшись про це імператора Лікінія (308-323 рр..) прибув в Гераклію та примушував Феодора поклонитися ідолам. Коли ж святий Федір залишився непохитним, розгніваний правитель наказав піддати сповідника Христового жорстоким мукам.
Святого Федора розтягнули на землі, били залізними прутами, стругали його тіло гострим залізом, палили вогнем і в кінці виколовши очі розвпнули..

Вночі ангел з’явився мученику, зняв його з хреста таповністю зцілив його. На ранок слуги Лікінія, послані кинути тіло святого Феодора в море, побачивши його абсолютно здоровим, увірували в Христа. Увірувало також і багато інших язичників, що бачили чудо Боже. Дізнавшись про це, Лікіній наказав обезголовити святого Федора.  Помер  він в 319 році а страждання його були описані очевидцем та його його слугою й писарем Уаром.