22.02.2019 р., м. Кривий Ріг. Священик разом з жителями Центрально-Міського району вшанував пам’ять загиблих визволителів міста.

vuzvolennia_kruvogo_roga00122 лютого біля пам’ятника невідомому солдату по вулиці Свято-Миколаївській, у сквері поруч з Свято-Миколаївським храмом, жителі Центрально-Міського району поклали квіти в пам’ять про загиблих визволителів Кривого Рогу в 1944 році.

Після запалення вічного вогню настоятелем храму святителя Миколая протоієреєм Димитрієм Салатюком, всі присутні вшанували загиблих в роки Великої Вітчизняної війни молитовною хвилиною мовчання.

Від вічного вогню на братській могилі був запалений смолоскип, полум’ям котрого будуть запалені вогні пам’яті біля монументу «Перемога».

vuzvolennia_kruvogo_roga006Участь в церемонії покладання квітів прийняли ветерани Другої світової війни, представники місцевої влади на чолі з головою Центрально-Міської районної в місті Кривому Розі ради Нєженцевим Сергієм Володимировичем, бійці АТО, воїни-інтернаціоналісти, студенти, учні шкіл та всі бажаючі мешканці району.

Довідка

На заключному етапі Нікопольсько-Криворізь­кої операції радянським військам 3-го Українського фронту було підтверджено завдання оволодіти Кривим Рогом і відкинути противника за р. Інгулець. Для наступу на місто були визначені війська 37-ї армії, які наносили удар з північного сходу на Кривий Ріг, та 46-ї армії, які наступали на місто з південного сходу. Війська 8-ї гвардійської, 5-ї ударної і 6-ї армій вели наступ на заході від міста Апостолово. Безпосередньо у Кривому Розі утримували оборону частини п’яти піхот­них та двох танкових дивізій 6-ї німецької польової армії.

21 лютого 1944 р. командування 37-ї та 46-ї армій розпочало несподіваний на­ступ для німців на передмістя Кривого Рогу, розташовані у північно-західно­му та південному напрямі. У запеклих боях противника було частково знищено, частково взято в полон.

22 лютого 1944 р. до 16.00 Кривий Ріг було звільнено від німецьких військ. Протягом на­ступних двох днів дивізії 34-го стрілецького корпусу вийшли до р. Інгулець і очистили від німців південно-західну частину міста.

На честь військ 3-го Українського фронту, які визволили один із потужних промислових центрів півдня України, у Москві було дано салют з 20-ти артилерійських залпів з 220-ти гармат. 29-го лютого 1944 р. завершився останній етап Нікопольсько-Криворізької наступальної операції Червоної Армії. Битва за нікопольський марга­нець та криворізьку руду, що розпочалася у жовтні 1943 р., завершилася перемогою радянських військ.

Дивитись галерею