❈☨ ПРАВОСЛАВНИЙ КАЛЕНДАР ☨❈

шанує пам’ять

преподобного Маруфа, єпископа Месопотамського

01 березня /16 лютого

sv.MarufПреподобний Маруф був єпископом заснованого ним міста Тигрита (по-грецьки – Мартирополь), прикордонного міста Візантійської імперії та Персії. Він став відомим завдяки своїй вченості та благочестю. Святий єпископ багато писав про християнських мучеників, котрі постраждали за віру Христову від персидського царя Сапора. Також, преподобний Маруф залишив після себе і інші твори на сирійській мові. Найбільш відомі серед них – «Тлумачення на Євангеліє», «Пісні Маруфа», «Літургія Маруфа» та «73 Правила Вселенського Нікейського собору» (325) з описом діянь Собору.

В 381 році святий Маруф прийняв участь у ІІ Вселенському Константинопольському Соборі, що був скликаний проти єресі Македонія, а в 383 році –на помісному Антиохійському Соборі проти мессаліан.

В 403-404 роках святий Маруф вирушив до Константинополя, щоб клопотати перед імператором Аркадієм про захист персидських християн. Двічі його відправляли імператором Феодосієм Молодшим до шаха Іздегерда для встановлення миру між імперією та Персєю.

В 414 році святий Маруф, будучи послом при дворі Іздегерда, зміг вплинути на шаха так, що той змінив на краще своє ставлення до християн та багато зробив для свободи сповідання істинної віри в Персії. Угодник Божий відбудовував християнські храми, що були зруйновані за часів гонінь від персидського шаха Сапора, а також випросив, щоб йому віддали мощі постраждалих святих мучеників та переніс їх в Мартирополь (Тигрит). Там він і сам відійшов до Бога близько 422 року. Пізніше мощі святого Маруфа були перенесені до Єгипту та покладені в скитському монастирі Богоматері.