❈☨ ПРАВОСЛАВНИЙ КАЛЕНДАР ☨❈

шанує пам’ять

Великомученика Феодора Тирона

02 березня /17 лютого

kalendar001У місті Амасії, в Понтийской області, за часів гоніння імператора Максиміана (286-305 рр.) на християн, воїна Феодора разом з іншими християнами примушували зректися Христа і принести жертву ідолам. Відмовившись виконати це, Феодор був підданий жорстоким мукам і ув’язнений. В заточенні під час молитви святий страждалець  був втішений чудесним явленням Господа Ісуса Христа. Через деякий час мученика вивели з темниці і різними тортурами знову примушували відректися від Істинного Бога. Нарешті, бачачи непохитність мученика, правитель засудив його до спалення. Святий Феодор сам безстрашно зійшов на вогнище, і тут з молитвою і славослів’ям віддав свою душу Богові. Було це близько 305 року.