❈☨ ПРАВОСЛАВНИЙ КАЛЕНДАР ☨❈

Православна Церква шанує пам’ять

преподобних сповідників Євгенія та Макарія, пресвітерів Антіохійських (363)

4 березня/19 лютого

prpp.Makariy_ta_EvgeniyСвяті преподобні сповідники Євгеній та Макарій були пресвітерами Антіохійської церкви. За царювання Юліана Відступника (361-363) їх привели на суд імператора за відмову приймати участь у язичницьких безчинствах. Пресвітери безстрашно сповідали мучителя відступником від Христа та від істинної віри, за що їх підвергли жорстоким тортурам, які святі переносили з молитвою та духовною радістю. Після катування їх відправили в кайданах у заслання в Оасим – оазис в Аравійській пустелі. Тут святі хотіли поселитися на горі, проте місцеві жителі попередили угодників Божих, що там живе великий змій. Святі мученики просили вказати їм місце, де жила ця істота. По їх молитві в печеру змія вдарила блискавка та повністю його спепелила. Святі мученики Євгеній та Макарій стали віддаватися подвижницьким трудам у цій самій печері. Сповідники молились, щоб їм померти разом і Господь почув їх молитви. Вони преставились від своїх земних трудів та подвигів в 363 році. І нині предстоять Престолу Божому в Небесному Царстві, підносячи до Чоловіколюбця Бога молитви за всіх християн.