10.02.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив вечірню та чин прощення в Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Proschena_nedilia001В Прощену неділю Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив вечірню з чином прощення в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Правлячому архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору міста.

Традиційно, після співу великого прокимну та закриття Царських врат, духовенство переоблачилось в чорні великопісні ризи.

Proschena_nedilia002Після відпусту вечірні, владика прочитав молитви на початок Великого посту та звернувся до віруючих з архіпастирським словом.  У своїй проповіді владика закликав усіх щиро, від усього серця пробачити один-одного та випросити собі пробачення в першу чергу у тих, перед ким хто в чому завинив, щоб з чистим серцем та спокійною совістю приступити до поприща святого Великого посту.

Насамкінець, був звершений особливий чин, за котрим владика Єфрем, духовенство та парафіяни випросили один в одного пробачення. Високопреосвященніший владика попросив пробачення у своєї пастви за себе і за духовенство, якщо погрішили перед ким словом, ділом чи думкою. Архіпастир зі святого амвону приймав прощення та прощав кожного, хто підходив до нього – священнослужителів, іподияконів, паламарів та чисельних парафіян Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу.