12.03.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив читання другої частини Великого Покаянного канону прп. Андрія Критського у Свято-Покровському жіночому монастирі Кривого Рогу.

“Аще и согреших, Спасе, но вем, яко человеколюбец еси, наказуеши милостивно, и милосердствуеши тепле: слезяща зриши, и притекаеши яко Отец, призывая блудного”.

Из Великого Канона св. Андрея Критского

Chytannia_Pokayannogo_KanonuУ вівторок першої седмиці Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив у нижньому храмі Всіх святих Спасо-Преображенського кафедрального собору Кривого Рогу утреню, часи, зображальні та вечірню. За великопісним богослужінням молилися настоятелі криворізьких храмів, клірики кафедрального собору, а також парафіяни.

Ввечері того ж дня владика Єфрем традиційно відвідав Свято-Покровський жіночий монастир м. Кривого Рогу, де звершив читання другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського за Великим повечір’ям у теплому храмі святих Жон-Мироносиць. За богослужінням зі священноархімандритом обителі молилися намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), клірики жіночого монастиря у священному сані, а також ігуменя Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривого Рогу Анастасія (Алфімова), насельниці святої обителі та чисельні богомольці.

У Великому Покаянному каноні всю біблійну історію преподобний Андрій переплітає з іносказаннями та робить її ілюстрацією до моральних розмірковувань. Перші сім з половиною пісень канону присвячені переважно героям та подіям старозавітної історії, у середині восьмої пісні підводиться підсумок зверненню до старозавітних образів: «Зі Старого Заповіту усіх нагадав тобі, душе, для прикладу», — і увага піснеписця переключається на новозавітні події. Кожен з добрих або злих персонажів біблійної історії – вервечка прабатьків, патріархів, суддів, царів, пророків, ізраїльтян та їхніх сусідів – стає для св. Андрія приводом розмірковувати про власний гріховний стан. Злі вчинки стають приводом розмірковувати про свої гріхи, а добрі – про відсутність своїх чеснот. Спастися, згідно зі св. Андрієм, можна через віддалення від пороків та пристрастей і наслідування чеснотам святих. В іншому разі недбалий грішник приречений горіти в полум’ї  його власних пристрастей.

Дивитись галерею