13.03.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив першу в поточному році Літургію Передосвячених Дарів.

«Веси создание наше, веси немощь нашу Человеколюбче: согрешихом, но не отступихом от Тебе Боже, ниже воздехом руки наша к богу чуждему, пощади нас Твоею благостию, Благоутробне».

Тропар пророцтва зі служби середи першої седмиці.

Liturgiya_Peredosviachenyh_DarivУ середу першої седмиці Великого посту, в день пам’яті преподобного Кассіана Римлянина (435), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за великопісними часами, зображальними і вечірньою в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. Потім владика Єфрем у співслужінні криворізького духовенства звершив першу за поточний Великий піст Літургію Передосвячених Дарів.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі та за єдність Святого Православ’я, після чого Криворізький архіпастир підніс уклінну молитву про відновлення миру в Україні.

На особливий покаянний молитовний лад налаштовували присутніх великопісні піснеспіви. Уся Літургія Передосвячених Дарів проникнута великопісним настроєм Церкви. Православні віруючі особливим чином єднаються з Богом через молитви, що підносяться за богослужінням, та покаянні піснеспіви, котрі проходять крізь душу, уважним богомольцям.

На Літургії Передосвячених Дарів, під звук дзвіночка, богомольці зі страхом та благоговінням преклоняють свої коліна перед Агнцем, кладуть поклони, із покаянням та зосередженістю моляться Царю царів.

По завершенні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх богомольців зі словом архіпастирського повчання.

Дивитись галерею