14.03.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив велике повечір’я з читанням заключної частини покаянного канону.

Chytannia_Pokayannogo_kanonuВ четвер першої седмиці Великого посту Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно звершив велике повечір’я з читанням останньої частини Великого канону преподобного Андрія Критського у храмі святителя Миколая в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу.

За богослужінням разом з Високопреосвященнішим владикою молився настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг протоієрей Димитрій Салатюк та чисельні богомольці.

Наступного разу Великий покаянний канон святого Андрія Критського буде читатися повністю в середу ввечері на п’ятому тижні Великого посту, разом з читанням житія преподобної Марії Єгипетської.

За своїм змістом Великий канон являє собою розмову людини, що кається з власною душею. Свого апогею ця бесіда з душею, постійні вмовляння її покаятися, досягають в кондаку, який співається після 6 пісні: «Душе моя, душе моя, востани, что спиши? Конец приближается, и имаши смутитися, воспряни убо, да пощадит тя Христос Бог, везде сый, и вся исполняяй».

У тропарях цього канону викладені всі спонукання до посту і покаяння, наводяться численні приклади зі Старого і Нового Завітів стосовно морального стану душі грішника, що оплакує свої гріхи.

Зовнішня відмінність канону преподобного Андрія Критського від інших канонів полягає в тому, що він має всі 9 пісень (включаючи другу), і до кожного тропаря співається приспів: «Помилуй мя, Боже, помилуй мя». У середу і четвер до покаянного канону додаються кілька тропарів на честь святої Марії Єгипетської, яка звернулася від глибокого падіння до високого благочестя. Згодом після написання до цього канону були додані тропарі на честь творця його – преподобного Андрія Критського.

Дивитись галерею