24.03.2019 р., с. Українка, Апостолівський район. Митрополит Єфрем очолив урочисте богослужіння з нагоди престольного свята в храмі на честь всіх преподобних Києво-Печерських.

Prestolne_sviatoВ Неділю 2-гу Великого посту, Православною Церквою відзначався день пам’яті святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонітського та Собор усіх преподобних Києво-Печерських. В цей день Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав Апостолівське благочиння, де очолив престольне свято храму Всіх преподобних Києво-Печерських в селищі Українка.

Літургію святителя Василія Великого правлячому архієрею співслужили благочинний Апостолівського благочиння архімандрит Ілія (Лук’яненко), настоятель храму ієрей Валерій Кислий і духовенство православних храмів благочиння.

На Малому вході, з благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Митрополит Єфрем за старанне пастирське служіння удостоїв священників Апостолівського благочиння високих нагород – настоятель Свято-Успенського храму с. Грушівка Апостолівського району протоієрей Георгій Шаля був нагороджений палицею, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Михайло-Заводське Апостолівського району протоієрей Олег Семенюта був нагороджений хрестом з прикрасами, настоятель храму всіх преподобних Києво-Печерських, с. Українка Апосотолівського району ієрей Валерій Кислий був возведений правлячим Архієреєм в сан протоієрея. Також, Високопреосвященніший владика нагородив настоятеля Спасо-Преображенського храму с. Мар’янське Апостолівського району ієрея Віталія Сербіна наперсним хрестом, настоятель Свято-Георгіївського храму с. Новоіванівка Апостолівського району ієрей Сергій Потрапелюк був нагороджений набедреником та камилавкою, права носіння набедреника, також, удостоїлись настоятель Свято-Олексіївського храму с. Велика Костромка, Апостолівського району ієрей Іоанн Ільницький та настоятель храму святого апостола Іакова с. Токовське Апостолівського району ієрей Олександр Шахматенко.

За богослужінням на сугубій єктенії до прохань про встановлення миру на українській землі та за єдність Святого Православ’я, з нагоди дня пам’яті преподобного Олексія Голосіївського, Київського (1917), з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, були включені особливі молитовні прохання про дітей, які страждуть від аутизму та розладу аутистичного спектру.

Під час Божественної Літургії безліч жителів селища, і особливо дітей, приступили до душеспасительних Таїнств Сповіді та Причастя Тіла і Крові Господніх.

Після завершення великопісного богослужіння та святкового хресного ходу Митрополит Єфрем звершив славлення всім преподобним Києво-Печерським, після чого звернувся до богомольців зі словом проповіді.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі своє святительське благословіння.

Дивитися галерею