31.03.2019 р., м. Кривий Ріг. Мирополит Єфрем звершив друге читання Пасії в жіночій обителі міста.

paciy_v_ginohij_obutili004У Неділю 3-ю Великого посту, Хрестопоклонну, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив чин Пасії в храмі святих Жінок-Мироносиць Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг. Правлячому архієрею співслужили намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба) та священнослужителі жіночої обителі.

Служба Страстям Христовим, на якій були прочитані 14-я й 15-я глави Євангелія від Марка, завершилася проповіддю владики Єфрема про належне глибоке розумінні рятівного подвигу Страстей Христових.

Головною метою Пасії є нагадування віруючим про основні події останньої седмиці Великого посту – Страсної седмиці – про страждання і хресну смерть розп’ятого Господа нашого Ісуса Христа.

Початкова пишна, часом театралізована та з потужним музичним ефектом служба Страстям Христовим існувала в католицькій церкві. Але в середині XVII столітті митрополит Київський Петро (Могила) запозичив та переписав чин Пасії акцентувавши при цьому увагу на глибоке внутрішнє співпереживання хресним стражданням Спасителя та духовно-моральний зміст Голгофи.

Дивитись галерею