10.04.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив утреню з читанням Великого канону преподобного Андрія Критського.

Mariine_StoyanniaВвечері середи 5-го тижня Великого посту, у кафедральному Спасо-Преображенському соборі м. Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив утреню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія, єпископа Критського, котре також зветься «Маріїне стояння».

Правлячому архієрею співслужили клірики кафедрального собору у священному сані: протоієрей Димитрій Телятников, протоієрей Євген Кльосов, протоієрей Олександр Горовенко, ієрей Вадим Мусевич, протодиякон Максим Онищенко та диякон Павло Шахно.

Великопісне богослужіння супроводжувалося читанням житія преподобної Марії Єгипетської, яке звершили клірики кафедрального собору Кривого Рогу.

По-справжньому тривалим богослужінням в сучасній літургійній практиці Православної Церкви є утреня четверга 5-ї седмиці Великого посту. У народі це богослужіння прийнято називати «Маріїним стоянням», оскільки в середині цієї довгої утрені читається житіє преподобної Марії Єгипетської. Його сенс у тому, щоб тепер, уже наприкінці великопостного шляху, коли до Великодня залишається два з половиною тижні, підвести підсумок посту як часу самоспостереження, самоосуду, плачу про свої гріхи і покаяння в них. Читане на утрені житіє преподобної Марії Єгипетської пропонується як зразок того, яким глибоким та щирим може бути в житті людини покаяння, яке повністю перероджує його душу і змінює його життя.