12.04.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив утреню з читанням Акафісту Пресвятій Богородиці.

Subota_akafistu002Ввечері, напередодні свята Похвали Пресвятої Богородиці (Суботи Акафісту), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за уставним богослужінням у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

На утрені Архіпастир у співслужінні соборного духовенства звершив молитовний спів Акафісту Пресвятій Богородиці, який складається з чотирьох частин та співається після 1-ї та 2-ї кафізм і після 3-ї та 6-ї пісень канону.

В урочистому співі Акафісту Божої Матері православні віруючі відчувають підтримку і зміцнення сил для в великопісних подвигах боротьби зі своїми страстями, нагадуючи нам про дивовижну допомогу та заступництво за нас Пречистої Діви Богородиці.

Акафіст Божої Матері, що читається за богослужінням в цей день, є найдавнішим з усіх, за його зразком писалися інші акафісти. Він складений з нагоди чудесного порятунку від персів і аварів Константинополя, оточеного ворогами з суші і моря в 626 році. Цей порятунок від варварів відбувся в кінці п’ятого тижня Великого посту, чому і складений пізніше акафіст встановили співати в цей час. Складання акафісту приписують Георгію Пісідійському, диякону великої Константинопольської Церкви, що жив в І половині VII-го століття і описував сучасні йому події Візантійської імперії в прозі і віршах.

Акафіст насичений хвалебними гімнами на честь Діви Марії з вираженням Їй подяки від імені жителів Константинополя за Її багаті і великі благодіяння, вчинені православним людям. Письменник акафісту в молитовних зверненнях до Богоматері призводить в ньому багато старозавітних прообразів, що відносяться до особи Діви Марії. Він перераховує досконалості Божої Матері і Її велич перед Богом, а також різноманітні благодіяння, що постійно Нею являються віруючим. Висота думок, сила виразів і глибина почуття, що пронизують акафіст, роблять його чудовим молитовним посібником для дому та в храмі.