13.04.2019 р., м. Кривий Ріг. Архієрейське богослужіння у свято Похвали Божої Матері у Свято-Покровському храмі міста.

Pohvala_Presviatoi_Bogorodyci009Щороку у суботу 5-ї седмиці Великого посту, на яку припадає свято Похвали Пресвятої Богородиці і яка зветься Суботою Акафісту, православні віруючі Центрально-Міського району та гості з усього Кривого Рогу збираються на духовне торжество у Свято-Покровському храмі в центрі селища Карнаватка. З кінця ХІХ століття і до 60-х років ХХ століття на цьому місці існував кам’яний храм, який від часу свого зведення величчю і красою славився не тільки на Криворіжжі, але й в усій Херсонській губернії. На жаль, храм був зруйнований під час хрущовських гонінь на Церкву у 1964 році.

З Божою допомогою, трудами настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрея Анатолія Риженка і мецената Лівшиця А.І. в 2001 році храм був відновлений на цьому ж місці, щоправда, в менших розмірах. Нинішній Свято-Покровський храм присвячено пам’яті зруйнованих 14 храмів міста Кривого Рогу, а також репресованих і убієнних православних християн в роки гонінь та випробувань у вірі в ХХ столітті.

13 березня  2019 року, на запрошення настоятеля храму протоієрея Віталія Коваленка, на святкове богослужіння прибув Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. Біля входу до храму Архіпастиря урочисто зустрічали представники Криворізько-Саксаганської молодіжної козацької паланки – курсанти Криворізького коледжу Національного авіаційного університету. З хлібом-сіллю та букетами квітів зустріли правлячого Архієрея, також, вихованці недільної школи, що діє при храмі.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Митрополиту Єфрему співслужили благочинний Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко та чисельні православні священнослужителі з числа духовенства Криворізької єпархії.

По запричасному вірші із повчальним словом до присутніх у храмі богомольців звернувся настоятель храму рівноапостольної Марії Магдалини м. Кривого Рогу ієрей Олександр Лєсков.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем із священнослужителями та чисельними богомольцями звершив хресний хід довкола храму.

У кінці богослужіння Митрополит Єфрем привітав присутніх зі святом Похвали Пресвятої Богородиці, подякував усім за святі молитви і благословив на нові труди на ниві церковній настоятеля храму.

Насамкінець, Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Дивитися галерею