23.04.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем освятив накупольний хрест та купол храму на честь святителя Миколая.

Osviachennia_nakupolnogo_Hresta_ta_kupola002В Великий Вівторок, день пам’яті мчч. Терентія, Помпія, Африкана, Максима, Зінона, Олександра, Феодора та інших 33-х (близько 249-251), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав храм святителя Миколая м. Кривого Рогу, що відбудовується знову після 50-річного забуття, що настало внаслідок гонінь на Церков радянської влади та зруйнування безбожниками цієї православної перлини Криворіжжя. Причиною для візиту послугувала видатна подія у житті кожного православного храму – освячення накупольного хреста та центрального куполу, котрі невдовзі прикрасять верхівки дому Божого.

Біля тимчасового храму правлячого Архієрея з хлібом-сіллю зустрічали Директор ТОВ «Ремпромтехніка», на території котрого нині знаходиться храм-каплиця, Сергій Михайлович Тимченко, Директор ш. «Октябрська» ПАТ «КЗРК» Сергій Андрійович Шевчук, Начальник ремонтно-будівничого цеху ПАТ «КЗРК» Самборський Петро Иванович, Помічник Голови правління ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат Караманиць Федора Івановича, представники Покровської районної в місті Кривому Розі ради та криворізький історик, за допомоги котрого було знайдене місце на котрому до зруйнування знаходився Свято-Миколаївський храм, Охинченко Анатолій Федорович. Завдяки допомозі цих благодійників, а також завдяки посильній участі настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Кривого Рогу протоієрея Анатолія Риженка, стала можливою сьогоднішня подія.

За чином освячення куполу та на купольного хреста з Владикою молилися намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, настоятель храму великомучениці Варвари протоієрей Роман Лесюк, настоятель храму Срітення Господнього м. Кривого Рогу протоієрей Миколай Ливка, настоятель храму на честь Входу Господнього в Єрусалим протоієрей Ігор Сутурін, настоятель храму Почаївської ікони Божої Матері м. Кривого Рогу протоієрей Георгій Богомол, насельник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького ієромонах Онуфрій (Зайцев) та протодиякон Максим Онищенко.

На церковному подвір’ї Митрополит Єфрем, у співслужінні криворізького духовенства, звершив чин освячення накупольного хреста та центрального куполу храму.

Після завершення чину освячення, криворізький Архіпастир привітав усіх присутніх із цією знаменною подією та надав усім присутнім своє святительське благословіння.

***

1957 rikХрам святителя Миколая був збудований до революції в 1902 році стараннями поміщиці Росткової Марії Матвіївни. Цегляний зовні, зсередини храм представляв собою справжній витвір мистецтва. На замовлення Марії Матвіївни для цього храму був виконаний розкішний іконостас та настінний розпис, що являвся точною копією розпису Володимирівського собору в Києві. В цьому храмі й знайшла свій останній притулок поміщиця Ростковська. Проте, після закриття храму та перетворення його на склад місце її вічного упокоїння було потурбоване. Через скляну кришку труни було видно, що її тіла не торкнулося тління – гарні риси обличчя, довга коса, навіть одяг на покійній був як новий. Немов вона не померла, але спить. Мародери були приголомшенні, проте не схаменулись, труна була відкрита, тіло спочилої обшукане, не випадок наявності на ньому цінностей, а потім перепоховане на міському цвинтарі. В 1960 році після довгих марних спроб вірян зберегти дім Божий, все-таки було прийняте рішення про його повне закриття і знищення. Не витримавши цієї новини настоятель – протоієрей Михаїл, помер. Не довго після смерті священика проіснувала сама церков. Вже в 1962 році храм на честь святителя Миколая був повністю зруйнований.

Вже в наші дні стараннями вірян, після довгих пошуків, був найдений фундамент церкви. Зараз стараннями віруючих Криворіжців на історичному місці відбудовується зруйнована святиня, потроху повстаючи з руїн, але вже являючи на собі славу Божу.

Дивитися галерею