25.04.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив богослужіння Великого Четверга з чином омовіння ніг в кафедральному соборі.

Velykiy_Chetverg011У Великий Четвер Страсної седмиці, спомин Тайної Вечері, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за уставним богослужінням у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. У співслужінні соборного духовенства правлячий Архієрей звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого.

Цього дня у Євангелії, що читається за богослужінням, згадуються відразу декілька знаменних подій з останніх годин земного життя Іісуса Христа: Таємна Вечеря, де Спаситель встановив новозавітне таїнство Святої Євхаристії; омовіння ніг учням в знак великого смирення і любові до них; молитва в Гетсиманському саду і зрада Іудою Господа на страждання і смерть.

За Божественною Літургією була піднесена сугуба молитва про мир і припинення міжусобної ворожнечі в Україні та за єдність Святого Православ’я.

За доброю традицією, в цей день до Святого Причастя приступає більша кількість прихожан собору, тому служба в цей день особливо багатолюдна.

Сповідавшись і причастившись Святих Христових Таїн, богомольці стали свідками чину омовіння ніг, звершеного Архієреєм після закінчення Божественної Літургії. Для участі в цьому чині в соборі зібралися дванадцять криворізьких священиків на чолі з благочинним Криворізького Міського Південного благочиння протоієреєм Володимиром Бораком.

По закінченні богослужіння із словом повчальної проповіді до присутніх у храмі богомольців звернувся Митрополит Єфрем. На сам кінець, усі присутні отримали від Високопреосвященнішого владики його святительське благословіння.

Дивитись галерею