26.04.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем освятив памятник на честь загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Osviachennia_Pamyatnyka006Osviachennia_Pamyatnyka005В день 33-річча трагедії, що сталася на Чорнобильській АЕС, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем освятив пам’ятник на честь героїв-чорнобильців.

Пам’ятний знак був споруджений на алеї Слави в Металургійному районі, на прохання членів Всеукраїнської організації «Криворізьке об’єднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля». Автором скульптури став відомий Криворізький митець Володимир Токар.

Головною композицією монументу стали людські руки, що утримують атомне ядро. Це дань поваги тим людям, що ціною власного життя, героїчно подолали наслідки страшної аварії на четвертому енергоблоці.

На урочистому відкритті монументу були присутні Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, Криворізький міський голова Вілкул Юрій Григорович,  секретар Криворізької міської ради Маляренко Сергій Васильович, депутати Криворізької міської та районних рад, чорнобильці, рідні загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС та небайдужі криворіжці.

Після відкриття пам’ятника, Митрополит Єфрем зверши чин його освячення, просячи в Бога допомоги постраждалим внаслідок катастрофи.

Разом з Його Високопреосвященством молились секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг протоієрей Євген Кльосов та настоятель храму на честь Воздвиження Хреста Господнього ієрей Владислав Мокрушин.

Після піднесення молитви на освячення пам’ятного знаку Владика окропив його святою водою, після чого звернувся до присутніх із словом проповіді. Архіпастир закликав всіх любити друг-друга, як це було заповідано Господом нашим Ісусом Христом у Святому Євангелії, і наголосив, що ті люди, що поклали свої життя героїчно виправляючи наслідки аварії на атомній електростанції, виконали одну з головних заповідей – вони поклали душі свої за ближніх своїх. Подібно Господу, який сьогодні, у Страсну П’ятницю, був розп’ятий на хресті, ці люди також піднялися на свою особисту Голгофу, щоб врятувати мільйони людських життів, за що і не лишаться своєї нагороди на небесах.

Дивитися галерею