26.04.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив утреню з чином погребіння Плащаниці Спасителя.

Pgrebinnia_plaschanyci002У другій половині дня у Велику П’ятницю, в день спомину Святих Спасительних Страстей Господа нашого Іісуса Христа, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу звершив вечірню з чином виносу Святої Плащаниці та мале повечір’я з читанням канону «О распятии Господни и на плач Пресвятыя Богородицы».

Під час цього богослужіння з вівтаря на середину собору була перенесена Свята Плащаниця із зображенням Христа Спасителя, Який лежить у гробі.

Після поклоніння Плащаниці владика Єфрем промовив повчання про сумні події Великої П’ятниці – дня розп’яття і смерті Господа нашого Іісуса Христа.

На утрені Митрополит Єфрем і клірики собору прочитали перед Плащаницею Спасителя похвали із віршами 17-ї кафізми, на три статії.

Після співання великого славослов’я під погребальний передзвін Свята Плащаниця була обнесена хресною ходою навколо кафедрального собору. Після відпусту священнослужителі та віряни з благоговінням і страхом Божим приклалися до Святої Плащаниці та лежачого на ній Євангелія.

З цього дня Плащаниця перебуває на середині храму протягом неповних трьох днів, нагадуючи цим триденне перебування Іісуса Христа у гробі, і тільки перед початком Недільного Пасхального богослужіння повертається на престол вівтаря.

Дивитися галерею