28.04.2019 г., г. Кривой Рог. Митрополит Ефрем молитвенно встретил праздник Воскресения Христова со своей паствой.

Velykden004В ніч з 27 на 28 квітня в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу Митрополит Кривірізький і Нікопольский Єфрем звершив пасхальні богослужіння.

Свято зі свят та Торжество із торжеств – Воскресіння Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа – зібрало під сводами головного храму міста тісячі вірян, що прибули, щоб прославити Воскресшого Спасителя, Котрий зцілив рід людський від рани гріха та перемогши смерть, відкрив вірним двері раю.

На початку богослужіння стараннями Народного Депутата України Олександра Вілкула до кафедрального собору був доставлений благодатний вогонь, що зійшов у Велику Суботу на Живоносний Гроб Господень у Єрусалимі.

Разом із чисельними віруючими за святковим богослужінням молились Криворізький міський голова Юрій Вілкул, секретар Криворізької міської ради Сергій Маляренко, заступники мера міста та голови районих в місті Кривому Розі рад.

Velykden002Окрім Огласительного слова святителя Іоанна Златоуста, в Пасхальну ніч з церковного амвону пролунало і Пасхальне Послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. А Пасхальне Євангеліє (Ін. 1, 1-17) читалось на кілької мовах. Протодиякон Максим Онищенко почав читання Святого Євангелія, котре розповідає про втілення Слова Божого на церковносов’янській мові, а далі Митрополит Єфрем та священники продовжили читання на латинській, болгарській та українській мовах.

Після заамвонної молитви владика Єфрем освятив артос, а по закінченні богослужіння звернувся з церковного амвону до своєї криворізької пастви з вітальним словом.

Завершилось Пасхальне нічне богослужіння хресною ходою та освяченням сиру, пасхальних куличів та крашанок.

Дивитись галерею