22.05.2019 р., м. Кривий Ріг. Віруючі криворіжці вшанували пам’ять небесного покровителя міста – святителя Миколая Чудотворця.

sviatutelia_mukolaia001Ввечері 21 травня, в переддень свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Бар (1087), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за всеношною у Свято-Миколаївському храмі міста Кривого Рогу. У цьому храмі, що розташований в історичному центрі міста – на перетині вулиць Свято-Миколаївської та Церковної і проспекту Поштового, протягом останніх шести років зберігається велика святиня – частка мощей святителя Миколая.

На запрошення настоятеля храму протоієрея Димитрія Салатюка на всеношну прибули помолитися разом зі своїм архіпастирем настоятелі православних храмів Центрального міського округу на чолі з благочинним протоієреєм Анатолієм Риженком.

За богослужінням на центрі храму Митрополит Єфрем з собором духовенства прочитали акафіст святителю Миколаю, після чого багаточисельні віруючі мали можливість молитовно прикластися до святинь, а Архіпастир помазав прочан освяченим єлеєм.

sviatutelia_mukolaia00522 травня, у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая та Переполовення Пятидесятниці, православні криворіжці з різних кінців міста поспішили до Свято-Миколаївського храму у Центрально-Міському районі, аби молитовно згадати небесного покровителя свого міста – адже саме на честь святого Миколая їх предки два з половиною століття тому назвали перший храм на території свого поселення. Цей храм знаходився зовсім поруч з теперішнім, двічі перебудовувався, але був зруйнований у годину гонінь у ХХ столітті. Але промислом Божим, на святому місці колишнього храму постала ікона у бронзі – пам’ятник святому Миколаю, котрий освятив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

При великому зібранні богомольців священнослужителі звершили святкову Божественну Літургію. Очолив богослужіння благочинний Криворізького Центрального Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко якому вспів служили настоятель храму Святого Миколая протоієрей Димитрій Салатюк та священнослужителі із числа клиру Криворізької єпархії.

Пастирське повчання про життя та подвиги святителя Миколая Чудотворця на запричасному вірші виголосив настоятель храму святого Андрія Первозванного м. Кривий Ріг ієрей Діонісій Риженко.

Після завершення Божественної Літургії священнослужителі  звершили водосвятний молебень перед часткою святих мощей святителя і чудотворця Миколая.

По закінченні молебню, до богомольців зі словом проповіді звернувся протоієрей Анатолій Риженко. А на сам кінець, настоятель храму – іменинника отець Димитрій, подякував всім присутнім за молитовне шанування та християнську любов до Великого угодника Божого та покровителя міста, святителя і чудотворця Миколая.

Дивитись галерею