06.06.2019р., м. Кривий Ріг. Своє престольне свято відзначила парафія одного з найдавніших храмів Криворіжжя.

Voznesinnia_Gospodne009У четвер 6-тої седмиці після Пасхи, двонадесяте свято Вознесіння Господнього, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно наніс візит до Свято-Вознесенського храму міста Кривого Рогу. Ця давня християнська святиня криворізької землі розташована на околиці житломасиву Південного гірничозбагачувального комбінату, проте донедавна була справжнім духовним центром усього Криворіжжя. Тому не дивно, що безліч віруючих поспішили на престольне свято до старенького, але улюбленого і близького серцю храму.

Напередодні святкового дня Високопреосвященніший владика молився за Всенічним бдінням у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг. За вечірнім богослужінням Архіпастирю співслужили клірики головного собору міста. На літії Митрополит Єфрем освятив хліби, пшеницю, вино та єлей.

Зустрічаючи свого Архіпастиря на сходах рідного храму, наймолодші прихожани представили увазі всіх гостей чудове привітання з віршів та піснеспівів на святкову тематику.

На запрошення настоятеля храму, благочинного Криворізького міського Південного благочиння протоієрея Володимира Борака, співслужити митрополиту Єфрему прибули намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Широківського благочиння протоієрей Василь Яводчак та духовенство міста.

На Малому вході, з благословення Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, правлячий Архієрей за ревне пастирське служіння нагородив настоятеля Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг (сел. Рахманівка) протоієрея Валерія Волощука Митрою, а настоятеля храму преподобного Іова Почаївського м. Кривий Ріг протоієрея Ярослава Слабунова – хрестом з прикрасами.

Разом з багаточисельними прихожанами та гостями свята за богослужінням молилися Криворізький міський голова Юрій Вілкул, голова Інгулецької районної в м. Кривому Розі ради Сергій Жеребило та колишній голова Інгулецької районної у місті ради Євген Рижков.

Цього святкового дня велика кількість віруючих приступила до Причастя Святих Тіла і Крові Христових.

Після завершення Божественної Літургії відбувся святковий молебень, після котрого Митрополит Єфрем звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді. До слів привітань з престольним святом долучився і міський голова Юрій Вілкул. Мер Кривого Рогу відзначив старанні труди настоятеля храму Вознесіння Господнього протоієрея Володимира Борака та нагородив його пам’ятним знаком «За заслуги перед містом».

Митрополит Єфрем також сердечно подякував настоятелю храму за дбайливе ставлення до давньої святині і побажав йому допомоги Божої в його пастирських трудах.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Дивитися галерею