09.06.2019 р., сел Мирове, Томаківського району. Митрополит Єфрем освятив храм на честь святого праведного Іоанна Руського.

Osviachennya_hramu004В Неділю 7-му після Пасхи, свв. отців І Вселенського собору (325) та день пам’яті святого праведного Іоанна Руського, сповідника (1730), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав новозбудований храм на честь праведного Іоанна Руського сел Мирове Томаківського району.

Правлячого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи, що діє при храмі. Наймолодші парафіяни привітали Владику віршами власного написання.

На початку богослужіння Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, освятив новозбудований храм на честь праведного Іоанна Руського. Слід зазначити, що чин освячення храму, також, називається «оновленням», адже після освячення храму, він із звичайної будівлі стає святим Домом Божим, а отже і зовсім іншим ніж був раніше – оновленим. Під час чину освячення, Високопреосвященніший владика освятив та помазав святим миром Святий Престол, священики, з благословення владики, облачили Святу Трапезу у нові ризи – срачицю, пов’язану вервієм, та індитію, а правлячий архієрей помазав святим миром стіни храму, освятивши їх. Під Святим Престолом були розміщені мощі святого священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького (+1918).

Osviachennya_hramu008За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили благочинний Томаківського благочиння протоієрей Василій Юрійович Білинець, настоятель храму праведного Іоанна Руського Василій Василійович Білинець та запрошене духовенство.

На малому вході за ревні пастирські труди та з нагоди освячення храму, Митрополит Єфрем, з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія,возвів настоятеля храму святого Іоанна Руського в сан протоієрея.

По завершенні Божественної Літургії правлячий Архієрей очолив молебень до святого праведного Іоанна Руського.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до чисельних богомольців, котрі цього дня стеклися до святого храму, із словом архіпастирського повчання. Також, Владика подякував настоятелю храму святого праведного Іоанна Руського за його старанне і ревне служіння, та надав своє святительське благословіння на подальші труди на ниві Христовій. Високопреосященніший владика, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Онуфрія Митрополита Київського і всієї України, нагородив настоятеля храму святого Іоанна Руського протоієрея Василія Васильовича Білинця хрестом з прикрасами.

Наостанок, настоятель храму подякував Архіпастирю за високі нагороди та радість спільної молитви, а правлячий Архієрей надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Дивитися галерею