16.06.2019 р., Кривий Ріг. День Святої Трійці у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Triycya004В день народження Православної Церкви – свято П’ятидесятниці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

Напередодні ввечері Його Високопреосвященство у співслужінні соборного кліру очолив Всеношну, за якою було відслужено літію та полієлей. А після Євангельського читання Архіпастир помазав всіх віруючих освяченим єлеєм.

У святковий недільний день кафедральний собор, як і всі храми єпархії, був прикрашений зеленими гілками дерев та свіжою зеленню, а віруючі тримали в руках букети польових квітів на знак наповненості життєдайною благодаттю Святого Духа.

Після читання Євангелія Митрополит Єфрем виголосив проповідь, у якій розкрив зміст святкування П’ятидесятниці. Під час богослужіння були піднесені молитви за припинення ворожнечі та мир в нашій державі, а також за єдність Святого Православ’я.

День Святої Трійці зібрав у кафедральному соборі численних прихожан на святкову Божественну Літургію, під час якої багато віруючих приступили до Святої Чаші.

По закінченні Божественної Літургії Митрополит Єфрем за багаторічне старанне несіння кліросного послуху відзначив благословенними Архієрейськими Грамотами Шильникова Ігоря Валерійовича, Байкова Сергія Михайловича, Касилова Івана Анатолійовича, Крикуна Сергія Віталійовича, Матлах Віру Іванівну, Басанську Вікторію Анатоліївну, Погребну Ларису Володимирівну, Милостивну Світлану Василівну та Сигейкову Вікторію Федорівну.

Після нагородження була звершена Велика вечірня з читанням особливих колінопреклонних молитов святителя Василія Великого.

Урочисте святкове богослужіння завершилось хресною ходою з освяченням зілля та квітів, які парафіяни за традицією принесли на службу.

Дивитися галерею