30.06.2019 р., м. Кривий Ріг. Православні криворіжці молитовно відзначили День молоді.

Iskrovka001В Неділю 2-гу після П’ятидесятниці , день всіх святих у землі Руській просіявших, з нагоди свята Дня молоді, православні прочани звершили паломництво до Хрестовоздвиженського храму с. Іскровка.

Даний захід став можливим завдяки старанню священників Молодіжного відділу Криворізької єпархії на чолі з його головою протоієреєм Антонієм Бондарем.

Старовинний храм на честь Воздвиження Хреста Господнього був збудований на початку 20 ст. на кошти, котрі для будівництва церкви виділив особисто святий цар-страстотерпець Миколай ІІ. У роки червоного терору, коли храми руйнувались, а священнослужителів ув’язнювали та страчували, постраждав і настоятель Хрестовоздвиженського храму священик Миколай.  Стягнувши отця Миколая за волосся з дзвіниці вбивці довго знущались над священнослужителем та врешті розстріляли його. 17 липня 2001 року Священний Синод Російської Православної Церкви під головуванням Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II постановив прославити протоієрея Миколая в лику святих. Мощі угодника Божого були віднайдені в тому ж році і нині спочивають в храмі, де служив святий.

IskrovkaКриворізькі паломники молились на молебні перед мощами священномученика Миколая Іскровського. Очолив молебень голова молодіжного відділу Криворізької єпархії протоієрей Антоній Бондар. Священнику співслужили настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя м. Кривий Ріг протоієрей Георгій Гладиш, настоятель храму великомученика Димитрія Солунського м. Кривий Ріг ієрей Миколай Беденко та настоятель храму святої мучениці Юлії с. Новоюлівка Софіївського району ієрей Димитрій Сенетович.

По закінченні молебню всі присутні молитовно вклонились мощам священномученика Миколая та були помазані святим єлеєм.

Також прочани відвідали святе джерело, де за свого земного життя служив водосвятні молебні іскровський чудотворець. Тут всі бажаючі змогли окунутись в цілющі води святого джерела, молитовно просячи священномученика Миколая здоров’я тілу та, насамперед, душі.

В закінчення паломницької поїздки паломників очікувала трапеза на мальовничому березі річки та бесіда зі священнослужителями на теми вічних християнських цінностей.