14.07.2019 р., м. Кривий Ріг. Вечірнє богослужіння напередодні святкування Турковицької ікони Божої Матері.

Vechirnya_Turkovycka005Щороку 15 липня, у спомин Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні (V), віруючі Криворізької єпархії звершують особливе шанування Божої Матері в Її чудотворному образі «Турковицька». Оригінал цієї ікони був знайдений в XIV столітті у польському селі Турковичі на православній Холмщині. У 40-ті роки ХХ століття переселенці з цього краю принесли на Криворізьку землю старовинний список чудотворного образу, і довгий час Турковицька ікона зберігалася в Свято-Вознесенському храмі Кривого Рогу.

Особливе прославлення ікона отримала в 1998 році, невдовзі після утворення Криворізької єпархії. Тоді образ Пресвятої Богородиці хресним ходом відвідав усі благочиння новоствореної єпархії і знайшов своє постійне місцеперебування в Спасо-Преображенському кафедральному соборі. З тих пір ця ікона Божої Матері стала шануватися як покровителька міста Кривого Рогу і всієї Криворізької єпархії, а безліч віруючих засвідчило її чудотворні властивості.

За усталеною традицією, напередодні свята при багатолюдному зібранні богомольців і духовенства відбувається Всенічне бдіння з особливою літією навколо храму – по традиції Свято-Онуфріївського монастиря Люблінської єпархії Польської Православної Церкви, де також зберігається список Турковицької ікони Божої Матері.

14 липня за вечірнім богослужінням у кафедральному соборі Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем і духовенство з усієї Криворізької єпархії звершили спів акафісту Пресвятій Богородиці перед чудотворним Її Турковицьким образом.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем надав всім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Дивитися фотогалерею


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 93-83-69
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь