26.09.2019 р., м. Кривий Ріг. Всенічне бдіння напередодні свята Воздвиження Хреста Господнього.

vozdvyzhennya_khresta_hospodnoho009Напередодні двонадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове всенічне бдіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство кафедрального собору.Після великого славослов’я з вівтаря був винесений Чесний Хрест Господній, прикрашений квітами. У центрі храму владика Єфрем звершив чин Воздвиження Хреста, після якого правлячий Архієрей помазав віруючих святим єлеєм.У Православній Церкві свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього встановлено в IV столітті і включено до числа двонадесятих свят. Під кінець всеношної в цей день відбувається чин Воздвиження Хреста, на зразок того, як це відбувалося на початку IV століття в Єрусалимі, коли стараннями святої цариці Єлени був здобутий Хрест Христовий. При величезному скупченні народу не було можливості всім підійти і прикластися до Хреста, тому Єрусалимський патріарх Макарій підняв Хрест, щоб усім було його видно, здійснив його воздвиження над людьми. Народ же здійснював поклоніння Хресту і молився: «Господи помилуй!».

Дивитись галерею