29.09.2019 р., м. Одеса. Владика Єфрем співслужив Блаженнійшому Митрополиту Онуфрію який очолив святкування з нагоди 25-річчя прославлення прп. Кукші Одеського.

cychu_odescoho_000У  неділю після Воздвиження та день пам’яті преподобного Кукші Одеського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському чоловічому монастирі Одеси, а після відвідав Покровський скит у с. Маринівка. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед Літургією біля воріт обителі Архіпастиря урочисто зустрічали архієреї, духовенство, насельники монастиря та тисячі вірян, які прибули на свято.

Його Блаженству співслужили: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, єпископат Української Православної Церкви, духовенство монастиря та єпархії і гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді.

Завершивши Божественну літургію, священнослужителі на чолі з Предстоятелем звершили хресний хід з мощами преподобного Кукші.

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив освячення нового храму свято-Успенського монастиря на честь святої блаженної Матрони.

cychu_odescoho_003Після богослужіння було виголошене многоліття. Митрополит Агафангел звернувся до Предстоятеля з подякою за архіпастирський візит та передав у дар Архіпастирю ковчег з частинкою мощей преподобного Кукші Одеського.

Блаженніший Владика подякував митрополиту за вітання та дар, за багаторічні архіпастирські труди, плідну діяльність і будівництво храмів. Розповідаючи про життя преподобного Кукші, Предстоятель пояснив пастві, в чому полягає справжня єдність.

Святі угодники є не тільки молитовниками за нас грішних перед Богом — вони є для нас прикладом того, як людина повинна жити на землі. Між святими немає розділення. Там немає національностей, там немає поділу за кольором шкіри, за іншими якимись людськими якостями і достоїнствами. Там всі єдині у Христі.

Сьогодні ми багато говоримо про єдність. Говоримо про єдність України. Говоримо про єдність світу, тому що Україна не є єдиним місцем, де потрібен мир і єдність — це потрібно всьому світу. І люди намагаються об’єднати себе на якихось людських принципах, законах, спільних інтересах. Але єдність буває правильною і міцною тільки тоді, коли вона заснована на Христі. Коли всі об’єднуються навколо Христа, тоді цю єдність ніхто не може зруйнувати, ця єдність переходить з людиною у вічність.

Джерело: “Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ”

Дивитись галерею