28.09.2019 р., м. Нікополь. Друге кафедральне місто відзначило день пам’яті свого Небесного покровителя.

Nikopol002В день пам’яті святого великомученика Никити свій День Ангела та День Народження відзначає друге кафедральне місто Криворізької єпархії. В цьому році м. Нікополю виповнилось 380 років.

З благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Нікополь була звершена Божественна Літургія, котру очолив благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак. Разом з отцем благочинним цього дня біля Святого Престолу молились священнослужителі Нікопольського та Покровського благочинь, а також гості з Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви.

По закінченні Богослужіння відбулась вже традиційна хресна хода від кафедрального собору до центральної площі міста, де на місці будівництва величного собору на честь святого великомученика Никити, споруджений уклінний хрест. Тут священики звершили святковий молебень за котрим молились за м. Нікополь та його мешканців.

По закінченні богослужіння до присутніх богомольців зі словами привітань звернулись благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак, а також, присутні на святі, заступник Нікопольського міського голови Юрій Сокол та помічник народного депутата України 7 та 8 скликань Андрія Шипко – Раїса Кисельова.

Традиційно, напередодні святкового дня відбувся конкурс малюнків та творів до Дня Ангела міста. В сам день свята учасники конкурса, що зайняли призові місця були удостоєні нагород: за зайняті перші місця переможці отримали золоті натільні хрестики, а за другі та треті місця – срібні.

В завершення духовних урочистостей присутнім була запропонована благодійна трапеза на території Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Нікополя.

В другій половині дня в будівлі міської адміністрації священнослужителі Нікопольського благочиння освятили кіот з трьома іконами – Покрова Пресвятої Богородиці, святого великомученика і цілителя Никити та святого праведного Петра Калнишевського. На освяченні були присутні міський голова м. Нікополь Андрій Фісак, народний депутат України 7 та 8 скликань Андрій Шипко та співробітники міськвиконкому.

Освятивши образи священики надали присутнім своє благословіння на подальше труди у славу Божу та на благо міста-ювеляра та його жителів.

Дивитися фотогалерею