03.10.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив відспівування своєї в Бозі спочилої послушниці.

«Блажен путь, воньже идеши днесь душе, яко уготовася тебе место упокоения»
(Прокимен на погребение мирян, гл.6)

Pohovannia_Azy_MyhaylivnyВ четвер 16-ої неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті великомученика Євстафія Плакіди, жінки його Феопістії та чад їхніх Агапія і Феопіста (близько 118), в Свято-Миколаївському храмі м. Кривий Ріг Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив заупокійну Божественну Літургію та відспівування своєї в Бозі cпочилої послушниці Ази Михайлівни Ковтун, колишнього бухгалтера Криворізького Єпархіального Управління.

Напередодні ввечері тіло покійної було доставлено в Свято-Миколаївський храм, де за новопреставленою були звершенні заупокійна літія, а також вечірня й утреня з чином парастасу. Всю ніч, в виконання волі спочилої, над її тілом парафіяни читали Псалтир, котрий вона так возлюбила за часів свого земного життя.

За заупокійною Божественною Літургією Високопреосвященнішому владиці співслужили намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг протоієрей Димитрій Салатюк, настоятель храму Різдва Христового м. Кривий Ріг протоієрей Валерій Лук’янов, настоятель храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці м. Кривий Ріг протоієрей Іван Барило, настоятель храму преподобного Іоанна Ліствичника м. Кривий Ріг протоієрей Сергій Сманцер, настоятель храму рівноапостольної Марії Магдалини м. Кривий Ріг ієрей Олександр Лєсков, настоятель храму праведного Петра Калнишевського м. Кривий Ріг ієрей Віктор Цьомко, настоятель храму ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” м. Кривий Ріг ієрей Олег Руденко, настоятель храму святителя Іоанна Милостивого с. Кам’яне Поле Криворізького району ієрей Вадим Мусевич та настоятель храму на честь святителя Миколая м. Кривий Ріг (сел Вечірній Кут) ієромонах Іосиф (Бурдієнко).

За вічний спокій душі дорогої серцю Ази Михайлівни молились її рідні та близькі, співробітники Криворізького Єпархіального Управління, парафіяни Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг і численні віруючі, котрі знали і любили покійну.

По закінченні Божественної Літургії, Архіпастир, у співслужінні духовенства звершив відспівування в Бозі спочилої своєї духовної доньки.

По завершенні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх із словом проповіді. Архіпастир закликав присутніх молитись за покійну, адже безгрішний лише Господь. Високопреосвященніший владика нагадав присутнім про всі труди, що підняла Аза Михайлівна на благо Криворізької єпархії та Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг, де вона була прихожанкою, адже останні 25 років свого земного буття новопреставлена присвятила служінню Церкві і Богу. Весь вільний час вона присвячувала молитві та читанню Святого Євангелія і Псалтирі, навикаючи таким чином до вічного спілкування з Господом, Престолу Котрого нині вже предстоїть її безсмертна душа.

Упокой, Господи, душу спочилої раби Твоєї новопреставленої Ази і всели її у святих Своїх обителях.

Вічна пам’ять!

Дивитися фотогалерею