01.10.2019 р., м. Кривий Ріг. Відійшла у вічність колишня бухгалтер Криворізького Єпархіального Управління Аза Михайлівна Ковтун.

Aza_MyhaylivnaВранці 1 жовтня у вівторок 16-ої седмиці після П’ятидесятниці, відійшла у вічність колишня бухгалтер Криворізького Єпархіального Управління, послушниця Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема Ковтун Аза Михайлівна.

Народилась Аза Михайлівна 28 листопада 1938 року в родині робочого в селі Ново-Павлівка Нікопольського району Дніпропетровської області. Таїнство Хрещення над нею було звершене в ранньому дитинстві. Її батько – Киця Михайло Петрович (1909-1990) учасник бойових дій Великої Вітчизняної Війни, по поверненні з фронту, працював водієм. Мати – Киця Анна Дем’янівна (1914-1983) працювала вчителем в середній школі. В родині було троє дітей. Старшого брата звали Валентин, другою в родині народилась маленька Аза, а з часом на світ з’явився і молодший брат – Олександр.

В 1955 році Аза Михайлівна закінчила середню школу та поступила до Криворізького залізорудного інституту, котрий закінчила в 1962 році та була направлена була направлена в Мурманську область м. Ковдор, де працювала диспетчером Ковдорського залізо-збагачувального комбінату.

В 1964 році Аза Михайлівна вийшла заміж за Ковтуна Олександра, а через рік в них народилась донька Оксана.

По поверненні в 1967 році до Кривого Рогу Аза Михайлівна працевлаштувалась до Кривбасвибухпрому.

В 1978 році вона перейшла працювати до Мінбудстрою в гірничотехнічну інспекцію по будівництву швидкісного трамваю, на посаду інспектора, де  проробила п’ять років. Після переведення гірничотехнічної інспекції до м. Дніпропетровськ, Аза Михайлівна повернулась працювати до Кривбасвибухпрому де проробила наступні 30 років, займаючи різні робочі та керівні посади.

З 2006 році з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, Аза Михайлівна була прийнята на послух в Криворізьке Єпархіальне Управління на посаду бухгалтера. Вірою і правдою служила вона Церкві, правлячому Архієрею і Богу. В усіх радостях та негараздах Аза Михайлівна залишалась відрадою для всіх хто її знав. За роки своєї праці вона здобула високий авторитет, як у Високопреосвященнішого владики, так і в усіх священнослужителів. В 2018 році взимку Аза Михайлівна отримала травму, проте, незважаючи ні на що не залишила свого послуху. Немов незмінний вартовий вона завжди була на своєму посту. Проте, через погіршення самопочуття, Аза Михайлівна була вимушена звільнитися з її улюбленої роботи.

Після звільнення з посади бухгалтера Криворізького Єпархіального Управління весь свій вільний час вона присвятила молитві, читанню Святого Євангелія, Псалтирю та молитві за своїх рідних і близьких, як за живих, так і померлих. Аза Михайлівна до останнього залишалась незмінною прихожанкою Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг, де вона часто сповідувалась та причащалась Святих Христових Таїн.

Ввечері 30 вересня 2019 року стан здоров’я Ази Михайлівни погіршився. І в ранці 1 жовтня припинило битись її серце, а бессмертна душа покинувши тлінне тіло відлетіла до свого Творця і Бога, Котрому вірою і правдою вона послужила за часів свого земного життя.

Управління Криворізької єпархії УПЦ на чолі з Високопреосвященнішим Єфремом, Митрополитом Криворізьким і Нікопольським, приносить щирі співчуття родині дорогої серцю Ази Михайлівни та молиться за спокій її душі.

Вічна пам’ять спочилій рабі Божій Азі!