02.11.19 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив поминальну службу в Димитріївську батьківську суботу.

pomunalna_sybota003Димитріївська поминальна субота – субота перед днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, який відзначається 8 листопада за новим стилем. Вона стала днем особливого поминання покійних після перемоги руських воїнів в Куликовській битві в 1380 році. Спочатку в цей день поминали саме тих, хто загинув на Куликовому полі, потім, з плином століть, традиція змінювалася. З XV століття Димитріївська батьківська субота згадується вже як день поминання всіх померлих.

В суботу, 2 листопада, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив поминальну службу в Свято-Миколаївському храмі міста Кривий Ріг. Заупокійну Божественну літургію його Високопреосвященству співслужив настоятель Свято-Миколаївського храму, протоієрей Димитрій Салатюк.

Під час богослужіння архіпастирем була прочитана молитва Господу Вседержителю про мир і припинення міжусобної ворожнечі в Україні. Також була піднесена молитва за спокій душ загиблих українських воїнів.

По завершенні Божественної літургії була звершена панахида за всіма спочилими православними християнами, після якої владика Єфрем виголосив проповідь, у якій розповів про значення молитви за померлих та історію виникнення Димитріївської батьківської суботи.

Дивитись галерею