04.11.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив урочисте богослужіння в день престольного свята храму Казанської ікони Божої Матері.

kazanska_ikona_bohorodytsi009В свято Казанської ікони Божої Матері (1612) відбулось урочисте богослужіння в храмі на честь цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці у місті Кривому Розі.

Новий величний собор було збудовано на історичному місці, де до 60-х років минулого століття стояв храм святого благовірного князя Олександра Невського в селищі Довгинцеве, поруч з головним залізничним вокзалом міста – «Кривий Ріг-Головний». В наші дні ця земна келія Цариці Небесної прикрашається трудами настоятеля храму протоієрея Анатолія Беденко, котрий, з нагоди престольного свята, запросив розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою у стінах нового храму Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

На церковному подвір’ї Високопреосвященнішого владику з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужив намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), настоятель храму Казанської ікони Божої Матері м. Кривого Рогу протоієрей Анатолій Беденко та запрошене духовенство.

kazanska_ikona_bohorodytsi003На Малому вході Високопреосвященніший владика за старанні пастирські труди, з благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив настоятеля храму Казанської ікони Божої Матері м. Кривий Ріг протоієрея Анатолія Беденка митрою.

На сугубій єктенії дияконом з церковного амвону були виголошені особливі прохання за настання миру на українській землі та за єдність Святого Православ’я, а Високопреосвященніший владика підніс біля Святого Престолу умиленну молитву до Господа за мир на Україні та примирення ворогуючих.

Чисельні прихожани та гості храму Казанської ікони Божої Матері цього дня приступили до спасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя.

По закінченні Святої Євхаристії Митрополит Єфрем очолив святковий молебень та урочистий хресний хід навколо храму, в закінчення котрого Високопреосвященніший владика підніс молитву до Цариці Небесної перед Її Казанською іконою.

Після богослужіння Архіпастир привітав духовенство та вірян зі святом, побажавши усім постійного заступництва Божої Матері. Також, владика Єфрем подякував настоятелю храму протоієрею Анатолію Беденко за його старанні труди у спорудженні та прикрашенні келії Пресвятої Богородиці. В свою чергу отець Анатолій подякував архіпастирю за радість спільної молитви.

Насамкінець, Митрополит Єфрем надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Дивитись галерею