13.11.2019 р., м. Кривий Ріг. Жителі міста молитовно вшанували святого, що стояв у витоків заснування Кривого Рогу

petro_kalnyshevskyy008В середу 22-ї неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті свято праведного Петра Калнишевського (1803), правлячий архієрей – Митрополит Криворізький та Нікопольський  Єфрем прибув до храму що заснований на честь останнього кошового отамана.

На порозі храму, свого Архіпастиря урочисто з хлібом-сіллю та квітами вітали вдячні парафіяни.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили: намісник криворізького чоловічого монастиря Священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба),  благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму-іменинника  ієрей Віктор Цьомко, та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

petro_kalnyshevskyy009За Літургією було проголошено молитовне прохання за мир на Україні, примирення ворогуючих та про єдність Святого Православ’я. Особливості цій молитві придало те, що проголошена вона була сьогодні – в день пам’яті отамана Петра Калнишевського – святого воїна та праведного мирянина, що є особливим молитовником за нашу землю перед Престолом Божим.

На запричасному вірші настоятель храму преп. Серафима Саровського м. Кривий Ріг ієрей Віталій  Русанов виголосив проповідь на тему житія та земного подвигу святого праведного отамана.

petro_kalnyshevskyy014По закінченні богослужіння правлячий Архієрей звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання.

Насамкінець, Високопреосвященніший владика надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Особливої духовної радості цього дня надало те що, духовенство Криворізької єпархії на чолі зі своїм правлячим Архієреєм, звершили святковий молебень у підніжжя пам’ятника праведного Петра Калнишевського-засновника міста Кривий Ріг .

Серед віруючих криворіжців на молебні  були присутні мер міста Кривого Рогу Вілкул Юрій Григорович, голови районних  у місті рад та представники місцевої влади.

petro_kalnyshevskyy016По завершенню молебна, Митрополит Єфрем звернувся до жителів міста зі словами проповіді та  зазначив: «Таким чином Криворіжжя здобуло ще одного святого молитовного заступника за наш край, адже поштова станція Кривий Ріг була побудована за розпорядженням саме кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, який затвердив місце розташування станції на місці злиття рік Інгульця та Саксагані.

І завдячуючи рішенню святого Петра Калнишевського з’явилася  поштова станція Кривий Ріг – центр розбудови для майбутнього військового поселення, згодом села, містечка і, нарешті, міста».

Після цього відбулося покладання квітів до пам’ятника праведного Петра Калнишевського-останнього кошового отамана та засновника і покровителя нашого міста.

Дивитись галерею

Житіє праведного Петра Калнишевського