23.11.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем підніс до Господа свої святительські молитви за жертв голодоморів в Україні.

Pamyat_zhertv_golodomoru006В суботу 23-ї неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті апостолів від 70-ти Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Кварта і Тертія (ІІ), день поминання жертв голодоморів на Україні, Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі святого мученика Іоанна Воїна м. Кривий Ріг.

Його Високопреосвященству за Божественною Літургією співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Центрального Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму святого мученика Іоанна Воїна протоієрей Валентин Очковський та настоятель храму на честь святителя Миколая Чудотворця м. Кривий Ріг (сел. Вечірній Кут) ієромонах Іосиф (Бурдієнко).

За богослужінням молились ректор Донецького Юридичного Інституту Бесчастний Віктор Миколайович, котрий цього дня молитовно відзначив своє 60-річчя, голови районних в м. Кривому Розі рад, керівники підприємств Кривого Рогу, представники правоохоронних органів міста та чисельні віряни.

На сугубій єктенії Архіпастир біля Святого Престолу уклінно молився про припинення ворожнечі та кровопролиття на землі України, а також за єдність Святого Православ’я. Високопреосвященніший владика підніс особливо посилені молитви за жертв безбожної влади – тих чисельних православних християн, що померли від голоду на землі України та за покійного Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана).

Цього дня чисельні віруючі причастилися Святих Христових Таїн від рук правлячого Архієрея.

Pamyat_zhertv_golodomoru010По завершені Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив молебень.

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика звернувся до парафіян зі словом архіпастирського повчання, в котрому розповів про ті страшні часи, котрі довелось пережити нашим співвітчизникам на початку 30-х років минулого сторіччя, що стали наслідком безбожної, антилюдської пропаганди ідеологів та вождів  більшовизму.

Також Архіпастир привітав ректора Донецького Юридичного Інституту Бесчастного Віктора Миколайовича з особистим ювілеєм та, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив його орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ст.

Насамкінець Владика Єфрем подякував богомольцям за їх святі молитви та надав всім присутнім своє святительське благословіння.

Дивитися фотогалерею