09.01.2020 р., м. Кривий Ріг. Архієрейське Богослужіння у храмі апостола первомученика і архідиякона Стефана.

svyatago_pervomuchenika_i_arkhidiyakona_stefana012Щороку 9 січня, на третій день Різдва Христового, Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святого апостола первомученика і архідиякона Стефана – першого християнина, який, після зішестя Святого Духа на апостолів, постраждав за віру Христову.

Цього дня Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкову архієрейську Божественну Літургію у храмі первомученика і архідиякона Стефана міста Кривого Рогу, що по вулиці Дишинського в районі селища Дубова Балка («Більшовик»).

Перед початком богослужіння владику Єфрема зустрічали наймолодші парафіяни храму, які у віршах прославили Народженого Христа.

Його Високопреосвященству співслужили на храмовому святі благочинний Північного міського благочиння протоієрей Георгій Базилевський, помічник благочинного Північного міського благочиння протоієрей Валентин Очковський, настоятель храму на честь преподобного Сергія Радонезького протоієрей Сергій Сергієв, настоятель храму на честь Стрітення Господнього м. Кривий Ріг протоієрей Миколай Ливка, настоятель храму на честь Входу Господнього в Єрусалим протоієрей Ігор Сутурин, настоятель храму первомученика архідиякона Стефана протоієрей Даміан Єдинок та духовенство єпархії.

svyatago_pervomuchenika_i_arkhidiyakona_stefana011Особливою рисою храма-іменинника є те що, він опікується людьми які мають вади слуху але також бажають знати Слово Боже та мати можливість бути повноцінними учасниками Богослужіння. Саме тому за Божественною Літургією у храмі була присутня громада вірян з вадами слуху, для яких сурдопереклад богослужіння звершила матушка Надія – дружина отця Даміана.

Під час богослужіння були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на українській землі.

По за причасному вірші, Різдвяне послання, управляючого Криворізькою єпархією, виголосив настоятель храму преподобного Сергія Радонезького м. Кривий Ріг  протоієрей Сергій Сергієв.

Всім присутнім які цього дня мали можливість приступити до Святої Чаши, Святі Тіло і Кров Христові преподав Митрополит Єфрем.

По завершенні Божественної Літургії правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства, звершив славлення святу Різдва Христового та виголосив молитву перед іконою святого первомученика Стефана.

Після цього Владика звернувся з проповіддю про благочестивий приклад істинної віри та вірності Христу святого апостола Стефана.

На сам кінець, настоятель храму подякував правлячому архієрею і гостям за духовну радість спільної молитви з нагоди престольного свята.

Дивитись галерею