19.01.2020 р., м. Кривий Ріг. День Святого Богоявлення у головному храмі міста.

Bogoyavlennia007Увечері, напередодні свята Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу очолив святкову Всеношну, що складалася з великого повечір’я, літії з чином освячення п’яти хлібів і утрені.

В сам день двонадесятого свята Архіпастир очолив Божественну Літургію в кафедральному соборі міста, за котрою Його Високопреосвященству співслужило соборне духовенство.

Вшанувати  Господа, а також отримати сповнену Божественною благодаттю цілющу хрещенську воду до собору прибула велика кількість жителів та гостей нашого міста.

На сугубій єктенії правлячий Архієрей молився за єдність Святого Православ’я, а також за примирення ворогуючих у нашій Батьківщині.

Після читання святкового Євангелія Владика Єфрем звернувся до присутніх з проповіддю.

Bogoyavlennia011 В своєму слові Архієрей розкрив присутнім зміст трьох найменувань сьогоднішнього свята: Хрещення Господнього, Святого Богоявлення та Просвіщення.

Продовжуючи традицію Древньої Церкви, після Божественної Літургії був звершений урочистий хресний хід під радісний передзвін і святкові церковні співи до водного джерела – водосвятної каплиці на честь мученика Іоанна Воїна. Тут Митрополит Єфрем звершив чин Великого освячення води, що цього дня має назву «Агіасма», в перекладі із грецької мови означає «святиня».

Після привітання прихожан зі святом Водохреща владика Єфрем окропив усіх вірян святою водою – Великою Агіасмою.