07.02.2020 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем молитовно вшанував пам’ять священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького.

Prestolne_sviato_cholovichogo_monastyria09В день пам’яті священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького своє престольне свято молитовно відзначає криворізький чоловічий монастир на честь священномученика Володимира.

Святий архіпастир за часів безбожної влади першим постраждав за проповідь євангельських істин та боротьбу за єдність Святої Православної Церкви, котру мучили розкольники та безбожна влада, часів революційного лихоліття. Священномученик Володимир до останнього дня свого земного життя лишався взірцем істинного пастиря Христового стада і поклав власне життя за своїх словесних овець.

Традиційно, в день пам’яті мученицької кончини священномученика Володимира у монастирському храмі на честь цього святого відбувається Божественна Літургія, яку очолює священноархімандрит обителі Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

На запрошення тезоіменитого намісника обителі архімандрита Володимира (Нероби) молитовно вшанувати пам’ять видатного київського святителя  та розділити радість молитовного єднання зі своїм Архіпастирем прибули гості обителі – секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Кривоірзького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та чисельне духовенство.

Престольне свято розпочалося урочистими привітаннями вихованців недільної школи, що діє при чоловічому монастирі. Наймолодші прихожани з букетами квітів зустріли священноархіманрита обителі.

За богослужінням до сугубої єктенії були включені прохання про припинення ворожнечі на українській землі та за єдність Святого Православ’я, а Архіпастир біля Святого Престолу підніс до Господа уклінну молитву про примирення ворогуючих та воцаріння довгоочікуваного миру на Україні.

По запричасному вірші, до присутніх в храмі богомольців із проповіддю на тему життя та подвигу священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, звернувся настоятель храму на честь святителя Миколая Чудотворця м. Кривий Ріг (сел. Вечірній Кут) ієромонах Іосиф (Бурдієнко)

По закінченні Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив молебень до небесного покровителя святої обителі – священномученика Володимира, перед іконою з часткою мощей цього угодника Божого.

По закінченні богослужіння священноархімандрит обителі звернувся до чисельних богомольців зі словом архіпастирського повчання. Владика Єфрем повідав присутнім про висоту подвигу священномученика у боротьбі за чистоту віри та єдість Святої Матері Православної Церкви. Архіпастир нагадав присутнім про особливе шанування священномученика Володимира в Криворізькій єпархії, оскільки мощі цього святого закладено у всіх святих Антимінсах, в основу Престолів у вівтарях новоосвячених храмів та у капсулах при закладці нових храмів єпархії.

На молитовну згадку правлячий Архієрей подарував нині тезоіменитому наміснику святої обителі архімандриту Володимиру (Неробі) ікону святителя Нектарія, митрополита Пентапольського, Егінського чудотворця.

Намісник обителі подякував Митрополиту Єфрему за звершене богослужіння і слова настанови та випросив благословення на подальші чернечі труди.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав всім пристунім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Переглянути фотогалерею


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 93-83-69
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь