12.02.2020 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі на честь святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого.

Den_pamyati_Trioh_Sviatyteliv008В свято Собору вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста. За імператора Олексія Комнина у кінці ХІ століття в Константинополі у середовищі віруючих розгорілася суперечка, яка розділила суспільство на три групи.

Мова йшла про трьох святителів і видатних отців Церкви: Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста. Одні виступали за те, щоб віддати перевагу святителеві Василію, ніж двом іншим, інша партія, навпаки, захищала Златоуста, третя ж група виступала за те, щоб визнати головним святителя Григорія Богослова. Таким чином, кожна партія захищала одного отця за його чесноти перед двома іншими, і це протистояння захопило незабаром всіх жителів столиці.

Тоді одного разу вночі три святителі з’явилися уві сні святителю Іоанну Мавроподу, митрополиту Євхаїтському, спочатку по одному, а потім втрьох. В один голос вони йому сказали: «Як ти бачиш, ми всі разом знаходимося поруч з Богом і ніякі сварки або суперництво нас не розділяють. Повели тим, хто свариться, не створювати з-за нас розколів у Церкві, оскільки за життя всі свої зусилля ми присвячували встановленню єдності і злагоди у світі. Потім об’єднай наше шанування в одне свято і склади для нього службу, включивши туди піснеспіви, присвячені кожному з нас».

Тоді святитель Іоанн Мавропод зібрав народ і повідомив про одкровення. Так як всі поважали митрополита за доброчесність і захоплювалися силою його красномовства, сторони партії примирилися. Всі стали просити Іоанна негайно взятися за складання служби загального свята трьох святителів.

Саме в цей день Високопреосвященнійший Митрополит Єфрем прибув з архіпастирським візитом до храму – іменинника, який знаходиться в мікрорайоні Сонячний, міста Кривий Ріг.

Перед Божественною Літургією біля входу до  храму владику Єфрема зустрічали вихованці недільної школи, які своїми віршами прославили життя і чудеса трьох святителів.

Разом зі своїм Архіпастирем молилися благочинний Криворізького Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму протоієрей Василій Сніжко та чисельне духовенство єпархії.

Під час Літургії владика підніс до Всемилостивого Господа молитву про мир в Україні та про збереження Церковної єдності.

Чисельні богомольці, що в цей святковий день стеклися до храму вшанувати пам’ять вселенських учителів та святителів, приступили до душеспасительних Таїнств Сповіді та Причастя.

По завершенні Божественної Літургії та святкового молебню, Митрополит Єфрем  звернувся до своєї пастви з повчальним словом,  а також привітав настоятеля храму отця Василія та усіх присутніх з престольним святом.

Насамкінець Високопреосвященнійший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Переглянути фотогалерею


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь