04.03.2019 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив читання третьої частини Великого Покаянного Канону преподобного Андрія Критського.

KanonВвечері середи першої седмиці Великого посту Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав чоловічий монастир священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг, де, традиційно, звершив Велике повечір’я з читанням третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського в храмі святого священномученика Володимира.

За богослужінням зі священноархімандритом обителі молилися намісник монастиря архімандрит Володимир (Нероба), клірик Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг протоієрей Михайло Беденко, братія чоловічого монастиря та чисельні парафіяни.

Kanon001По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до богомольців зі словом архіпастирського повчання.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Великий Покаянний Канон преподобного Андрія Критського являє собою широку історичну панораму, у котрій відображається історія людського гріхопадіння та людської праведності, зречення від Бога та єднання з Ним. Зміст канону глибоко христоцентричний, у кожній пісні зустрічаються звернення до Христа, наприклад: «Хананеянке подражающе взываю: «Помилуй мя, Сыне Давидов; яко кровоточивая, касаюся аз края ризы Твоея и плачу над собою, яко Марфа и Мария, над Лазарем» (Песнь 8). Єдиний шлях очищення для преподобного Андрія Критського полягає у Христі, через трезвіння, подвиг, через творіння добрих справ. Усе це приводить до бачення Божества.