05.03.2020 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив велике повечір’я з читанням заключної частини покаянного канону.

pokayanyy_kanon001Вранці в четвер першої седмиці Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за богослужінням в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу, де духовенство собору і настоятелі криворізьких храмів, на чолі зі своїм Архіпастирем, звершили утреню, часи, зображальні і вечірню.

Ввечері того ж дня Високопреосвященніший владика, у співслужінні настоятеля храму протоієрея Димитрія Салатюка та ієрея Вадима Мусевича настоятеля храму Святителя Іоанна Милостивого, с. Кам’яне Поле, звершив Велике повечір’я з читанням четвертої, заключної частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського в Свято-Миколаївському храмі м. Кривий Ріг.

Великий Покаянний Канон преподобного Андрія Критського являє собою широку історичну панораму, у котрій відображається історія людського гріхопадіння та людської праведності, зречення від Бога та єднання з Ним. Зміст канону глибоко христоцентричний, у кожній пісні зустрічаються звернення до Христа, наприклад: «Хананеянке подражающе взываю: «Помилуй мя, Сыне Давидов; яко кровоточивая, касаюся аз края ризы Твоея и плачу над собою, яко Марфа и Мария, над Лазарем» (Песнь 8). Єдиний шлях очищення для преподобного Андрія Критського полягає у Христі, через трезвіння, подвиг, через творіння добрих справ. Усе це приводить до бачення Божества.