14.03.2020 р., Широківський р-н, с. Явдотівка. Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі-імениннику.

prepodobnomuchenytsi_yevdokiyi011Щороку в день пам’яті  преподобномучениці Євдокії прочани Криворізької землі направляються до старовинного  храму,  який уцілів на Широківській землі в роки лихоліть і гонінь на православну віру і святу Церкву.

Цього дня  храм-іменинник особливо святково зустрічав паломників і гостей  сяючи в своїй первозданній красі і величі. Працями настоятеля протоієрея Олега Косача, частково зруйнований під час богоборчої влади ХХ століття, історичний храм знову зажив духовним життям.

У суботу другої неділі Великого посту, в день пам’яті  преподобномучениці Євдокії (160-170) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі-імениннику села Явдотівка Широківського району.

Перед початком Богослужіння свого Архіпастиря з хлібом сіллю та квітами  радісно зустрічали прочани храму.

Святкову літургію правлячому Архієрею співслужили благочинний Широківського благочиння протоієрей Василь Яводчак та настоятелі православних храмів Широківського благочиння.

prepodobnomuchenytsi_yevdokiyi002На Малому вході Високопреосвященніший владика за старанні пастирські труди, з благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив настоятеля храму преподобномучениці Євдокії  с. Явдотівка  протоієрея Олега  Косача митрою.

Під час  богослужіння була піднесена молитва за мир в Україні та за єдність Святого Православ’я.

hram001На за причасному  вірші з повчальним словом про житіє преподобномучениці Євдокії звернувся настоятель храму Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна с. Шестірня протоієрей Ігор Шульженко.

По завершенні Божественної Літургії була відслужена соборна панахида за всіма одвіку спочилими православними християнами та молебень до святої преподобномучениці Євдокії.

Його Високопреосвященство за благодійну допомогу в будівництві та оздобленні храму нагородив медалями Криворізької єпархії ІІ ст. заступника директора ПСП “Кобзар” Клименко Дениса Валерійовича та директора ППАПК “Пріма” Ганєва Юрія Івановича. Також Архіпастир відзначив благословенними Архієрейськими Грамотами помічників настоятеля храму святої преподобномучениці Євдокії – Стратулат Анатолія Івановича, Стратулат Валентину Василівну та Максименко Миколая Васильовича.

Митрополит Єфрем  звернувся до присутніх з повчальними словами проповіді, подякував настоятелю храму за його старанні пастирські труди та надав своє святительське благословіння.