15.03.2020 р., м. Кривий Ріг. У день пам’яті собору усіх преподобних Києво-Печерських Митрополит Єфрем очолив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

nedilya_druha_velykoho_postu017У неділю 2-гу Великого посту, день пам’яті святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонікійського та Собору усіх преподобних Києво-Печерських, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив недільне богослужіння у криворізькому кафедральному Спасо-Преображенському соборі.

За Божественною Літургією святителя Василія Великого правлячому архієрею співслужили клірики кафедрального собору.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про позбавлення людей землі української від міжусобної брані та припинення ворожнечі, після чого Митрополит Єфрем із духовенством підніс умиленну молитву про відновлення миру в нашій Батьківщині.

Після читання Святого Євангелія, до богомольців зі словом повчальної проповіді звернувся правлячий Архієрей.

За недільним богослужінням велика кількість богомольців стали причасниками Тіла і Крові Господніх.
По закінченні Божественної Літургії Митрополит Єфрем із духовенством собору звершив молебень до всіх святих преподобних отців Києво-Печерських. По закінчені молебного співу правлячий Архієрей та співслужащі йому священнослужителі проспівали величання святим угодникам Божим, що просяяли своїми подвигами у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

По закінчені богослужіння Криворізький Архіпастир надав усім своє святительське благословіння.

nedilya_druha_velykoho_postu022Також ввечері цього дня Владика Єфрем молився за вечірнім богослужінням у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

У співслужінні кліриків собору Архієрей відслужив першу цього Великого посту Пасію із Акафістом Страстям Христовим. Архіпастр звершив спасенне читання акафісту, а також 26-й і 27-й розділи з Євангелія від Матвія.

За традицією під час читання акафісту Страстям Христовим віруючі моляться до Господа із запаленими свічками в руках.

По завершенні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до віруючих зі словами проповіді.

Пасія – це особливе богослужіння, яке звершується всього 4 рази на рік – на 2-ій, 3-ій, 4-ій та 5-ій Неділі Великого посту. Слово «пасія» в перекладі з латині означає «страждання», а саме богослужіння присвячене спасительним стражданням Ісуса Христа і складається з акафісту страстям Господнім і читання уривка з Євангелія, що описує страждання Спасителя.