21.03.2020 р., м. Кривий Ріг. Відійшла у вічність насельниця Свято-Покровського жіночого монастиря ігуменя Тавіфа (Гуренко) (16.01.1956 – 21.03.2020)

изображение_viber_2020-03-21_21-16-15

В суботу третьої седмиці Великого посту, день пам’яті прп. Феофілакта сповідника, єпископа Нікомідійського (842-845), на 64 році життя, відійшла у вічність насельниця Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг ігуменя Тавіфа (Гуренко).

Надія Яківна Гуренко народилась 16 січня 1956 року в м. Мічуринську Тамбовської області в родині військовослужбовця.

Завдяки старанням батьків Надія отримала гарне виховання та освіту. До свого приходу в монастир працювала в Територіальному центрі соціальної допомоги на посаді головного бухгалтера.

По переїзді до м. Дніпродзержинську (нині м. Кам’янське) Надія Яківна стала парафіянкою Свято-Покровського храму м. Кам’янське (сел. Романково) де й  несла при храмі різноманітний послух та згодом, після перетворення приходу в Свято-Покровський жіночий монастир, в травні 1999 р.,вступила до числа його насельниць та трудилася на кліросі й  працювала в швейній майстерні.

26 березня 2000 року послушниця Надія перевелась до Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривого Рогу в якому прийняла постриг в рясофор з ім’ям Іларія, а 8 грудня 2002 року була пострижена в Мантію з ім’ям Тавіфа. В святій обителі монахиня несла послух уставщиці та співала на кліросі.

23 січня 2001 року монахиня Тавіфа призначається  настоятелькою Свято-Покровського Михайлівського монастиря м. Кам’янське, а 7 листопада 2003 року возведена в сан Ігумені тієї ж обителі.

На цій посаді ігуменя  доклала багато старань для будівництва та зовнішнього оздоблення ввіреної їй обителі, але ще більше зусиль докладала вона виховуючи своїх сестер у Христі в дусі подвижництва та християнського благочестя, в усіх добротах намагаючись подавати їм добрий приклад своїм власним жертовним життям.

За цими трудами плинули рік за роком. Стан здоров’я ігумені погіршувався і, в наслідок чисельних недугів, у 2008 році матінка Тавіфа була вимушена піти на спочинок. Місцем перебування був визначений Свято-Покровський жіночий монастир м. Кривий Ріг, у скиту котрого в пості та молитві вона й провела останні роки свого земного життя.

21 березня 2020 року, після тривалої хвороби, в наслідок серцевої недостатності, ігуменя Тавіфа відійшла до Господа.

Відспівування ігумені Тавіфи (Гуренко) відбудеться в неділю 22 березня, в день пам’яті 40 мучеників Севастійських, о 14-00. Очолить богослужіння Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Вічна пам’ять спочилій у Христі ігумені Тавіфі!