ПАСХАЛЬНЕ  ПОСЛАННЯ

КРИВОРІЗЬКОЇ ЄПАРХІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

PaskhaВ духовному захопленні від чудесної події – Воскресіння Христового свята Православна Церква, яка об’єднує «від заходу і півночі, і моря, і сходу чад своїх», від повноти материнської любові закликає на пир віри та чадолюбства усіх народжених на землі, гукає: «Прийдіть, в цей святковий день Воскресіння скуштуємо, як молодого вина, божественної радості та прилучимось Царству Христа» (Пісня 8 Канону Пасхи), бо «Винуватець нашого спасіння, Господь наш Ісус Христос, що став «навіки Первосвящеником за чином Мелхиседековим» (Євр. 6, 20), «приніс в жертву Самого Себе» (Євр. 7, 27), переміг смерті жало та преславно воскрес із мертвих.

Про спасительний подвиг Агнця Божого, як Переможця пекла та смерті, Який вихопив рід людський із пащі диявола та Своїм воскресінням дарував нам життя вічне, святий апостол Павло говорить, що маємо Первосвященика, Який «засів на небесах, по правиці престолу величності, що Він Священнослужитель святині й правдивої скинії, яку збудував був Господь, а не людина» (Євр. 8, 1 – 2), що Ісус, Син Божий «небо перейшов, …щоб з’явитись тепер перед Божим Лицем за нас… зі Своєю Кровію» (Євр. 4, 14; 9, 24 – 25).

Триденне Христове Воскресіння «нас ради людей та нашого ради спасіння» – це Божественна застава і нашого воскресіння, це вічне заступництво Христа Спасителя за рід людський перед Отцем Своїм Небесним, це безцінна жертва за гріхи світу Його Пречистої Крові, «що нею ми наближуємось до Бога». (Євр. 7, 19) Благодатна радість про Воскреслого Господа перевищує всі радості та втіхи нашого тимчасового життя: у ньому Христос Спаситель сам відкриває нам таємні двері до вічного життя, воцерковлює нас у Церкві Небесній, робить нас рідними святим та Богові, і творить із нас нащадків «іншого життя вічного начала» (Канон Пасхи). Дорогоцінніше за цей скарб, дорожче за такий дарунок у житті людина нічого отримати не може: в ньому і наше безсмертя і вічне життя у Бозі. Апостол Павло говорить: «Коли бо ми віруємо, що Ісус був умер і воскрес, так і покійних через Ісуса приведе Бог із Ним… і так завсіди будемо з Господом» (1 Сол. 4, 14 – 17).

Вітаючи усіх вас, мої улюблені, близькі та далекі, з преславним Воскресінням Христовим, закликаю і вас зрадіти цією невимовною радістю: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах, життя дарував!»

Від надлишку духовного скарбу віри – пасхальної радості про Бога Живого, по заповіту Христа Життєдавця, возлюбіть один одного щирою любов’ю, послужіть один одному братською втіхою.

Корисною працею та добрим християнським ставленням до ближніх вносіть у світ радість та щастя, хай не перемагає в світі сила зла, яка несе людям лише одне горе та незлічимі біди і страждання. Пам’ятайте про це, перетворюючи своє земне життя на духовну прикрасу до торжества вічного життя – всезагального воскресіння. Церков Божу, «Яку набув Господь Своєю Пречистою Кров’ю», заради нашого спасіння, шануйте своїм істинним благоговінням, як невичерпний скарб Його Божественної благодаті, та укріплюйтесь єдністю віри, знаючи, що й самі ми є храмом Божим, «Житлом Святого Духа».

Хай ніхто не наважиться осквернити цей храм недостойними вчинками, адже заради його спасіння Господь наш Ісус Христос зійшов на землю, зволив перетерпіти Хресну смерть та вільне погребіння, і Своїм триденним Воскресінням з мертвих знову вдягнув його образ у первозданну доброту – безсмертя.

Свою самовіддану працю на благо нашої улюбленої вітчизни – України, щире служіння людям, свою православну віру, успадковану від блаженних праотців, освячуйте молитвою один за одного і за своїх ближніх, адже щира молитва зводить на землю благословення Боже – джерело всякої доброчинності і миру на землі.

Прийміть же від мене, вашого смиренного архіпастиря, пасхальне цілування і, перебуваючи у єдності віри та любові, «прийдіть, будемо пити новий напій – не з безплідної скелі чудесно добутий, але з джерела нетління, силою якого з гробу зливою пролився Христос, в Якому ми утверджуємось» (Пісня 3 Канону Пасхи).

Радійте, мої улюблені, і веселіться!

Воістину Христос воскрес!

Амінь.