22.05.2020 р., м.Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив святкову Божественну Літургію в день пам’яті небесного покровителя міста, Святителя і Чудотворця Миколая.

cviatuj_mukolaj001Ввечері 21 травня, в переддень свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Бар (1087), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за всеношною у Свято-Миколаївському храмі міста Кривого Рогу. У цьому храмі, що розташований в історичному центрі міста – на перетині вулиць Свято-Миколаївської та Церковної і проспекту Поштового, зберігається велика святиня – частка мощей святителя Миколая.

За богослужінням на центрі храму Митрополит Єфрем разом з духовенством прочитали акафіст святителю Миколаю, після чого всі присутні мали можливість молитовно вклонитися святині, а Архіпастир помазав прихожан і прочан освяченим єлеєм.

22 травня, у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая, православні криворіжці з різних кінців міста поспішили до Свято-Миколаївського храму у Центрально-Міському районі, аби молитовно згадати небесного покровителя свого міста – адже саме на честь святого Миколая їх предки два з половиною століття тому назвали перший храм на території свого поселення. Цей храм знаходився зовсім поруч з теперішнім, двічі перебудовувався, але був зруйнований у годину гонінь у ХХ столітті.

Промислом Божим, саме цього дня Кабінетом Міністрів було офіційно послаблено карантині норми стосовно пандемії які продовжувалися 70 днів. Відповідно цим нормам, з 22-го травня у всіх храмах знову дозволено звершувати Богослужіння в присутності парафіян.

При зібранні богомольців Владика Єфрем звершив святкову Божественну літургію, за якою разом з ним молилися благочинний Криворізького Центрального Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму Святого Миколая протоієрей Димитрій Салатюк, настоятель храму святої рівноапостольної Марії Магдалини м. Кривий Ріг ієрей Олександр Лісков та настоятель храму святителя Іоанна Милостивого с. Кам’яне Поле ієрей Вадим Мусевич.

На богослужінні були піднесені сугубі прохання за припинення пандемії короновірусу COVID-19 та за медичних працівників, що несуть свій жертовний подвиг в “исцелении страждущих”.

Цього святкового дня всі присутні мали змогу приступити до Святих Христових Таінств.

По завершенні Божественної Літургії був звершений святковий молебень перед святими мощами святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських. Після молебню Митрополит Єфрем виголосив проповідь про милосердя святителя і чудотворця Миколая та призвав всіх непрестанно дякувати Богові за можливість знову відчути радість спільної молитви.