07.07.2020 р. Кривий Ріг. В свято Різдва Іоанна Предтечі Митрополит Єфрем відзначив церковними нагородами лікарів, що особливо потрудилися в лікуванні пацієнтів з короновірусною інфекцією СOVID-2019.

Ioanna_Predtechi017В свято Різдва Чесного Славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна Митрополит Єфрем відвідав з архіпастирським візитом храм на честь Різдва Іоанна Предтечі міста Кривого Рогу, що розташований неподалік від міської лікарні №8, де і очолив Божественну Літургію з нагоди престольного свята.

На церковному подвір’ї правлячого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів зустріли вихованці недільної школи.

Митрополиту Єфрему за Божественною Літургією співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Жовтоводського благочиння протоієрей Олександр Панамаренко, настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя протоієрей Георгій Гладиш та запрошене духовенство.

За Божественною Літургією молився голова Тернівської районної в м. Кривому Розі ради Солод Віталій Михайлович та медичний персонал 8-ї міської клінічної лікарні м. Кривий Ріг.

На Малому Вході за старанні пастирські труди настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя м. Кривий Ріг протоієрей Георгій Гладиш, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, був нагороджений Митрополитом Єфремом хрестом з прикрасами.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції, а також прохання за медичних працівників, котрі самовіддано несуть своє служіння людям допомагаючи перемогти тяжкий недуг, після чого Владика підніс до Господа покаянну молитву під час згубної пошесті та смертоносного зараження.

По запричастному вірші до присутніх в храмі богомольців із словом проповіді звернувся настоятель храму на честь святителя Миколая Чудотворця м. Кривий Ріг (сел. Вечірній Кут) ієромонах Іосиф (Бурдієнко).

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив молебень святому Іоанну Хрестителю, перед часткою його нетлінних мощей, та підніс умиленну молитву до Предтечі Христовому.

Наостанок Високопреосвященніший владика звернувся зі словом проповіді до віруючих, котрі цього дня стеклись до храму Божого, вшанувати святого Предтечу Господнього.

В період з листопада 2019 року по сьогоднішній день в дитячому пульмонологічному відділенні 8-ї міської клінічної лікарні м. Кривого Рогу були вилікувані понад 300 дітей з найважчими формами пневмонії. Це були діти з двосторонніми процесами та важкими гнойними враженнями легень. Всі захворілі паціенти були вилікувані, завдяки професіоналізму та жертовності персоналу лікарні та наразі вже повернулись додому. За самовіддану працю на благо народу Божого в боротьбі з короновірусною інфекцією COVID-2019, Митрополит Єфрем відзначив церковними нагородами медичний персонал 8 міської лікарні. Медаллю святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, єпископів Криворізьких І ст. Митрополит Єфрем нагородив Директора лікарні Мельниченко Володимира Васильовича, а також завідуючого відділенням, торакального лікаря-хірурга, дитячого лікаря пульмонолога Шульгу Дмитра Івановича. Медаллю святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, єпископів Криворізьких ІІ ст. Владика нагородив дитячого лікаря пульмонолога Мазенко Олега Вікторовича, дитячого лікаря алерголога Гордєєву Алісу Андріївну та торакального лікаря-хірурга Курочкіна Олександра Сергійовича. Благословенними Архієрейськими Грамотами були нагородженні старша медична сестра – Фендріх Наталія Іванівна, а також палатні медичні сестри – Міщенко Любов Володимирівна, Васецька Валентина Миколаївна, Горобець Наталія Вікторівна, Митькова Олена Володимирівна, Мазур Людмила Володимирівна, Ващенко Вікторія Юріївна, Пересадюк Діана Олегівна та Василенко Руслана Леонідівна.

Настоятель храму отець Георгій Гладиш від імені прихожан подякував владиці Єфрему за архіпастирський візит і святительські молитви.

Насамкінець Митрополит Єфрем надав всім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.